Mondanátok olyan szakokat az ELTE-n és a Corvinuson, amelyek nem a legnivósabbak, de nemis a leggyengébbek?
Az ELTE egy nagyon jó egyetem, de nagyon sok szaka van és tartoznak hozzá volt főiskolai képzések is.
A Corvinus egy gyenge kváziegyetem, de például a közgazdász képzése egészen kiemelkedő, a magyar viszonyok között.
Csak szakmailag nívós szakra érdemes járni, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nehéz elvégezni. Nem attól jó valami,hogy nehéz, hanem attól, hogy jó professzorok vannak, akik szakterületük kiváló művelői.
Sok esetben nagyon gyenge színvonalú oktatók tárgyait a legnehezebb teljesíteni, mert saját jelentéktelenségüket azzal próbálják kompenzálni, hogy rögeszméikkel szivatják a népet. Én azt figyeltem meg, hogy kiemelkedő professzoroknál, nagy tudósoknál sohasem kell félni a vizsgáktól, sikertelen, frusztrált félhülyék az igazán veszedelmesek.
Az ELTE Természettudományi Karán a biológus, vegyész, geológus, fizikus szakok például kiemelkedően magas színvonalúak, de érdeklődő emberek számára normálisan elvégezhetők. Az ELTE Bölcsészkara szintén igen jó.
A Corvinuson csak a közgazdászképzést javasolnám, ha valakit az érdekel.
Paleontológia=őslénytan.
A földtani rétegek, kőzetek korának és keletkezési körülményeinek vizsgálatában nagy jelentőségűek a fossziliák, különösen az egy-egy időszakra jellemző vezérkövületek, de a kihalt vagy részben ma is élő állatok, növények vagy mikrobák ősmaradványai önmagukban is érdekesek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!