Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha előrehozott érettségit...

Ha előrehozott érettségit teszek bármelyik tantárgyból, akkor valóban osztályozóvizsgát kell tennem? De mégis miért? És mikor? Másabb az osztályozóvizsga ha 2-ban vizsgázok és ha 3-ban?

Figyelt kérdés
Akk így mi értelme van az előrehozásnak, ha a 4. évben az előrehozott érettségi tárgyából osztályozót kell tenni? Elvileg azért van/volt előrehozás, hogy az utolsó éven minél kevesebb tárgyból keljen egyszerre vizsgázni. Akk ez mi?o.o

2015. jan. 26. 19:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
24%
Szerintem teljesen logikus. Felmérik, hogy mennyire vagy felkészülve. Ha nem vagy akkor nem engednek. Hisz csak 2x érettségizhetsz ingyen.:D a továbbiak fizetősek és az előrehozott is beleszámít :)
2015. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
A törvény már tavaly eltörölte az előrehozott érettségit, úgyhogy ezen kár gondolkoznod. Tudom, mert én infora akartam idén jelentkezni, amikor kiderült, hogy már nem lehet.
2015. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ELső, félreérted. A kérdés az volt, hogy ha pl. idén előrehozottat tenne, akkor a negyedik évben miért kéne vizsgáznia belőle, ami szerintem teljesen logikus. Kérdező, először szerintem érdeklődj az iskoládban, hogy lehet-e még tenni, mert mint írtam, nekünk nem lehet.
2015. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Nyelvit tuti lehet:DD Erik haverom is idén írja.

De az informatika tanár azt mondta, hogy lehet infoból is :/ akkor ő sem volt vele tisztában. Még jó, hogy senki nem akart jelentkezni :D

2015. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Teljesen félreérted. Az osztályozóvizsgát az érettségi előtt kell megcsinálnod. Ha másodikban másodikban vizsgázol matekból, májusban, akkor azt csak úgy teheted meg, hogy a bizonyítványodban már benne van a 2.,3. és 4. év végi jegyed. Törvény írja elő ugyanis, hogy csak abból érettségizhetsz, aminek a tantervi követelményeit teljesítetted és érdemjeggyel értékelték.


Ha matekból levizsgázol három év anyagából, majd érettségizel másodikban, akkor utána már nem kell matekra járnod.

2015. jan. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Zöldség zöldség hátán.

#4: ha a tanárod mond neked valamit, és az interneten valami ismeretlen gyerek beírja az ellenkezőjét, akkor miért gondolod helyből, hogy a tanárod a hülye, aki mellesleg ért hozzá, és felelős érted, és érdekelt az eredményeidben? Gondoltál már valaha arra, hogy ha valaki leír valamit a neten, és azt se tudod, ki az, akkor esetleg ne hidd el kapásból?


Tehát informatikából és idegen nyelvből VAN előrehozott érettségi, a rendes érettségi előtti utolsó két tanévben, a tavaszi vizsgaidőszakban. A többi tárgyból nincs.

Osztályozóvizsgát azért kell tenni, mert érettségizni az mehet, aki befejezte a tanulmányait, tehát az előrehozott érettségihez előrehozottan be kell fejezni azt a tárgyat, vagyis osztályozóvizsgát kell tenni. Különben komolytalan lenne az egész. Aki nem tud letenni egy osztályozóvizsgát, hogyan tudna érettségizni, és miért akar? De másképp is mondhatom: ez a jogszabály. (Nem törvény.)

Ha előrehozottan érettségizel harmadikban, akkor negyedikben már NEM kell osztályozóvizsgát tenni belőle. A negyedikes anyagból kell osztályozóvizsgát tenni harmadikban, mielőtt az érettségi időszak elkezdődne. Mivel az érettségi előtt már megvan minden jegyed abból a tárgyból, negyedikben értelemszerűen nem kell és nem is lehet osztályozóvizsgát tenni.

2015. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

ez a jogszabály. (Nem törvény.)


hű, de okos. Akkor már legyen kormányrendelet.

2015. jan. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát ha jól tudom, eddig is így volt ez -

Vagyis az oszt.vizsgával - Nem most lett kitalálva

2015. jan. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves okosozó!

A nem törvénnyel egyrészt arra akartam utalni, hogy nem árt, ha úgy szólunk hozzá valamihez, hogy ismerjük a tényeket, és pontosan fogalmazunk, másrészt hogy az a hozzászóló, aki a törvényt írta, hülyeséget beszélt, és nem is tudná semmivel alátámasztani, mivel nem fog ilyen törvényt találni.


Természetesen ha az a fő, hogy mindenre válaszoljunk valamit, vezessük félre a többieket, dőljünk be minden marhaságnak, amit leírtak, akkor ott az a gáz, ha valaki ért hozzá és pontosan fogalmaz és az igazat írja. Nem én leszek kevesebb tőle.

Ja és matekból nem lehet előrehozott érettségit tenni.

2015. jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2015. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!