Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik főiskolára érdemesebb...

Melyik főiskolára érdemesebb menni?

Figyelt kérdés

PTE-ETK - mentőtiszt

SE-ETK - mentőtiszt

DE-ETK - mentőtiszt

És levelező vagy nappali képzésre?!

A helyzet az, hogy most májusban végzem el a gyakorló mentőápoló képzést és nem biztos, hogy szeptemberben indul a ráépülés, ezért úgy gondoltam, hogy már most jelentkezek fősulira csak nem tudom melyikre jelentkezzek. Az a helyzet, hogy lány vagyok és ezért nem mentőzhetek mentőápoló végzettséggel, de én mindenképp mentőzni akarok ezért megyek főiskolára. Melyiket ajánljátok?!



2015. jan. 24. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs tapasztalatom, de voltam ezen az Educatio rendezvényen pénteken, és ott beszélgettem mindegyik iskola mentőtiszt hallgatóival. Mindegyikük dicsérte a sulit és magát a szakot is, de ugye ők lehetnek elfogultak, és bár nem feltételezem, de esetleg elhallgathatnak rossz tulajdonságokat. :P Én a SOTE-ra szeretnék majd menni, egyrészt azért, mert helyben közelebb van, a másik meg az, hogy mindenki azt ajánlja, hogy azt válasszam a másik kettő helyett. Nagyon erős a képzés, elég komoly vizsgák vannak, és nem engednek át csak úgy, meg kell küzdeni érte (bár nem tudom, ez a többinél hogy van). Sok a gyakorlati óra (mondjuk a DE-t képviselő srác azt mondta, hogy náluk több gyakorlati óra van, mint a Semmelweisen). A társaságot mindenhol dicsérték, a gólyatáborba jó, ha mész. A SOTE-n mondta a lány, hogy már a 4. félévtől lehet menni szekundálni, ami szerintem azért elég jó. Mindnél van nyári gyakorlat. A lányok egyébként az összesnél "túlerőben" vannak (SOTE: 60:40, DE: 70:30). :) A kollégiumot is mondták, hogy jó, a SOTE-nak az Ifj. Bókay János Kollégiumát nagyon dicsérte a lány, mondta, hogy színvonalas, portás is van, kevés a férőhely, viszont aránylag olcsó (10-12e/hó.).


Ha budapesti vagy, akkor mindenképp az SE-ETK-t mondanám, de egyébként szerintem bármelyikkel jól jársz. :) Viszont talán nappalin könnyebb elvégezni abból a szempontból, hogy ott vagy órán, elmagyarázzák, kérdezhetsz, talán jobb kapcsolatok is kötődnek. Levelezőt csak akkor, ha tudsz mellette dolgozni, úgy megéri.


Nem tudom, mennyire segítettem ezzel, a SOTE-ról többet tudok kis kutatás meg hallás után, ha esetleg van kérdésed, írj privátot. :)

2015. jan. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Levelezőire csak akkor menj, ha gyakran látsz sérültet/beteget. Ha soha nem láttál még beteget (nem lázasra, hanem komolyabbra gondolok) akkor felesleges levelezőire menned!
2015. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!