Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék gimnáziumokkal...

Szeretnék gimnáziumokkal feltenni pár kérdést. Hány pontosak a felvételi határok? Lent lesznek a kérdések.

Figyelt kérdés

Amiket itt vannak gimnáziumok hány ponttal vesznek fel egyes osztályukba? (Felvételi, év végi, szóbeli)

- Veres Pálné gimnázium (Bp): 9. ny ötévfolyamos, angol nyelvi előkészítős osztály (Itt sok sznob, felsőbb osztálybeli jár tanulni? EZ is fontos... lol)


- József Attila gimnázium (Bp): nyelvi orientációs csoport, olasz. (Ez mennyire jó gimnázium, van kollégiuma?)


- Szent László gimnázium (Kőbánya): MAGYAR-OLASZ KÉT TANÍTÁSI NYELVŰ OSZTÁLY. Ez a gimnázium közlekedés szempontjából is jó lenne...


- Damjanich János gimnázium (Nagykáta): 4 évfolyamos emelt szintű idegen nyelvi gimnáziumi képzés... Itt is az olasz nyelvet jelölném. Igaz, ez vidéki iskola, de nekem jó, közel van.


- Berzsenyi Dániel gimnázium (Budapest): olasz - angol szak / humán osztály; itt vannak sznobok? (Tudom, idegesítő kérdés, de felteszem.)


- Zrinyi Miklós gimnázium (Budapest): általános gimnáziumi osztály (itt a német a bajom, ami második nyelvként kötelező), nyelvi előkészítős évfolyam - ez jónak látszik, könnyebb bekerülni a suliba, emellett jó, hogy spanyolt is lehet tanulni...


Mennyi esélye van egy vidéki diáknak bekerülni ezekbe a gimnáziumokba jeles bizonyítvánnyal? (Még csak hetedikes vagyok, pl. 4.8 az átlagom; tudom jön még sok minden hozzá). Előre is köszönöm a válaszokat. :)

Bónusz kérésként: ezeknek az iskoláknak van kollégiuma?


13/F (?)



2015. jan. 23. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A határokat nem tudom, de a szóbeli behívásokat talán tudok mondani.

Veres Pálnéban az alsó behívási határ olyan 67-70 körül szokott mozogni. Úgy tudom, nincsenek sznobok, nem tudom honnan hallottad o.O

A JAG-ba 60-70 között, de 70 felett sosincs. Középerős gimi, kicsit talán jobb, mintha középerős lenne (naa érted? XD olyan 5/3,5ös). Nincs saját kollégiuma szerintem.

Szent Lászlóba 70 felett.

Damjanichot nem tudom. Nem hallottam róla soha.

Berzsenyibe azt hiszem mindenkit behívnak szóbelire, de ez nem biztos!!! Azt hallottam, nyelvire elég erős ponthatárok szoktak lenni, úgyhogy ha nem hívnak be mindenkit, akkor ide is 67-70 körüli ponthatárt tudnék mondani. KÉtségtelenül ugyanannyira erős, mint a Pálné. Na itt tuti nincsenek sznobok. Rengeteg ismerősöm jár oda, esküszöm a Pálnéban így kívülről több esély van a sznobokra, mint a Berzsenyiben. Ezt ismerem belülről is, mert nyílt napon is voltam, meg haverokhoz bejártam. Ha bekerülsz, akkor az egy életérzés :D

A Zrínyi kicsit gyenge suli ezekhez képest. 3,00 átlagon felül már van esélyed 50%-on felüli összközpontival.


Azt sosem nézik, hogy honnan jöttél, csak azt, hogy így mennyit tudsz. Ha jeles a bizid, nagyon sok az esélyed, még a legszarabb vidéki általánosokban sem adják ingyen a jeles bizonyítványt. Írj egy jó központit is, szóbelizz mindegyikben, bizonyíts sokat, és bent vagy :)

A kollégiumokról sajnos nagyon hiányos a tudásom. Meg kell érdeklődni minden iskolában, hogy itt és itt melyiket ajánlják a közelben, illetve majd a jelentkezési lapon meg kell jelölni, hogy kollégiumi elhelyezést kérsz.

Sok sikert jövőre, a felvételinél! :)

2015. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! ~

De amúgy összpontokat véve - tehát felvételi, év végi osztályzatok, szóbeli - hány ponttal vesznek fel? Nem volt egy értelmű, bocsánat!

2015. jan. 23. 20:57
 3/3 anonim ***** válasza:
József Attiláról tudok nyilatkozni. Elvileg 2 éve 106 pont, tavaly 109 pont kellet a szóbelire behíváshoz. Tehát ha max pontot viszel elég olyan 60 pont a szóbelire behíváshoz, persze ott is jól kell teljesíteni.
2015. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!