Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik olyan, hogy gyenge és...

Létezik olyan, hogy gyenge és erős gimnázium?

Figyelt kérdés

Olyan szinten zavar, hogy nem egy Fazekas szintű gimnáziumba járok hanem egy kis vidéki iskolába, hogy az eszméletlen. Ez nagy mértékű frusztrációt vált ki belőlem, olyannyira, hogy sikertelennek érzem magam. És folyton azon gondolkozom, hogy nekem nem lehet olyan jó érettségim, az egyetemen se érvényesülhetek annyira... Hiába igyekszem és vannak jó jegyeim, úgy érzem ez az egész már veszett ügy, mert a gimnázium ahova járok nem jó hírű gimnázium, ahonnan a jövő nagy emberi kerülnek ki (a féléves átlaga pedig 3,85 volt. ). Az osztálytársaim nem jó tanulók ez tovább ront a helyzeten. Nagy részük még csak továbbtanulásban sem gondolkodik és ez nagyon zavar.

Mit gondoltok a helyzetemről? Csak túl misztifikálom a dolgot vagy tényleg célszerű lenne váltani és elmenni ebből a deprimáló közegből?



2015. jan. 21. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én először azzal kezdeném, hogy megtalálnám azokat az okokat amik a háttérben húzódnak. Tehát először fejben tedd rendbe a gondolataid.

Nekem az tűnik ki, hogy azért szeretnél erősebb gimnáziumba menni mert:

1. rossz a környezet

2. nincs presztízse az iskoládnak

Szerintem a gond az, hogy túlságosan maximalista vagy. Nekem abból tűnik ez ki, hogy rögtön a Fazekast említed, hogy neked nem lehet jó érettségid, rosszabb életed lesz, mert te nem vagy elit gimis. Milyenek a képességeid amúgy? Mert lehet, hogy szimplán túlbecsülöd magad, ezt nem rosszból mondom. A haverom hasonló cipőben volt, mint te. 8. osztályban úgy gondolta, hogy hát ő túl elit az iskolájához képest (megjegyzem a középiskolai rangsorban valami 70-80. hely körül van mindig az iskola), megjelöli a Fazekast. Csak a Fazekast jelölte meg, és koppant, így maradt a 8 osztályos "gyenge" gimnáziumában.

Egy másik történet. Egy másik ismerősöm (túl sok lesz már az ismerősökből, tudom, de ezek tényleg megtörtént dolgok) megjárt vagy 3 iskolát, járt szakiskolába, szakközépbe, meg gimnáziumba is, össze-vissza. Ahova járt, mind kivétel nélkül gyűjtőiskola volt. Aztán több pontja lett a felvételin, mint nekem. Ugyanoda jelentkeztünk. Pedig én egy átlagon felüli iskolába jártam. Baromira nem az számít, hogy honnan jössz. Persze, tök jó, hogyha inspiráló közegben vagy. Véleményem szerint a középiskola nem meghatározó, az egyetem\főiskola lesz az első referenciád úgymond igényesség terén. Ha lehet így fogalmazni. Ott már senkit nem fog érdekelni, hogy honnan jöttél, milyen eredményeid voltak.

Na most nálad nem tudom melyik dolog áll fent, hogy felsőbbrendűnek képzeled magad, és csak a hozzáállásod más a dolgokhoz, vagy tényleges tudásod is van, meg képességed, és fényévekkel jobb képességű vagy. Emiatt pedig akadályoznak a fejlődésben, a kibontakozásban. Szerintem ezt tisztázd magadban legelőször. Másrészt nem tudom hányadikos vagy, szerintem ha már 11. osztályt elkezdted, akkor semmi esetre sem érdemes váltani, de a te döntésed. Így külső szemmel ennyit látok.

2015. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

gyenge gimiből is mentek már elitgyetemre, erősből is lettek már kozmetikusok

főnöknőm olyan gyenge gimibe járt,azt sem tudom,hol az a település a térképen,mégis elvégezte a pécsi jogot.

Én meg az erős gimiből egy sutyerák főiskolára mentem.

2018. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!