Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Építészmérnöki karra...

BME Építészmérnöki karra milyen eredmény kell, hogy felvegyenek, illetve milyen kell, hogy államiba?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10.-be járok. A fontosabb tantárgyakból 4-es vagyok, és ilyesmi érettségi eredményt szeretnék. A kötelező tárgyakon kívül infóból fogok érettségizni, és matekból reményeim szerint emeltet tenni. Angolból pedig középfokú nyelvvizsgát. Az érdekelne, hogy ez elég a bekerüléshez, vagy gyúrjak még rá?

2015. jan. 20. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem elég, informatikát hanyagold, és fizikából érettségizz, vagy Építészeti és építési alapismeretekből.


Éptészmérnökhöz ugyanis ebből a 3 tárgyból kell 2, a matek kötelezően, és a másik kettő közül az egyik.

Egy matek emelt- fizika közép páros teljesen jó.

Valamint kell rajzalkalmassági vizsga is, amihez erősen ajánlott egy tanfolyam előtte amit úgy tudom, hogy az iskola is indít, persze nem olcsón.

2015. jan. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem említeni, hogy ezen a szakon egynek kötelezően emeltnek kell lenni.
2015. jan. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Ilyen paraméterekkel, fizika érettségivel bekerülhetek?
2015. jan. 21. 19:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszomban le van írva minden.

Innentől már csak olyanra kell megírni az érettségit, hogy el is érd a felvételi ponthatárt, ezt megtudod nézni a felvi.hu-n, a korábbi évek pontszámait.

2015. jan. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!