Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nézik le sokan a szakköz...

Miért nézik le sokan a szakközépiskolákat a gimnáziumokkal szemben?

Figyelt kérdés
Ma találkoztam ezzel a felfogással először. Én az ELTE-re járok, most diplomázom. Egy egyszerű középiskolából felvételiztem egy középfokú nyelvvizsgával és egy emelt érettségivel. Ma megkérdezte tőlem valaki, hogy egy középiskolából hogy sikerült bekerülnöm ide. Nem értem. A nyelvtudáson és az emelt szintű érettségin kívül mit ad még egy gimnázium? Ezeken kívül aligha kell más a felvételihez. Jó néhány helyen van, ahol a sportversenyeken szerzett eredmény is beleszámít vagy alkalmassági vizsga van. De ez nem a gimnáziumon múlik.

2015. jan. 7. 19:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Gimnazistaként mondom, hogy semmi extra. Nézve a tanulókat, az eredményeinket. Csak jobban hangzik a gimi. Meg ez a felfogás hogy először gimi aztán egyetem majd diploma. A szakmásokat néhol amúgy is lenézik.
2015. jan. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!