Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ennyit számít, hogy...

Tényleg ennyit számít, hogy hol szerzek diplomát?

Figyelt kérdés
Most 12-es vagyok, nemsokára jelölni kell az iskolákat, hogy hol akarok továbbtanulni. Mivel Nyíregyházi vagyok, az Főiskola 5 percre van tőlem, ezért a legkényelmesebb ez lenne, és ugyan azt a papírt adják, mint máshol. Sok helyen olvastam, hogy ide-oda ajánlott menni egyetemre, mert akár az alapján is dönthetnek, hogy felvesznek-e dolgozni, hogy hol szerezted a diplomát. Most ez tényleg így van? Tényleg nem ajánlatos a főiskolára járni? Ez diszkrimináció, nem? Eléggé lehangolt ez, sok helyen olvastam.
2015. jan. 7. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg ennyire számít.


Diszkrimináció, de máshol bizony többet követelhetnek, jobbak lehetnek az oktatók, meg úgy általában a megbecsülés.

Milyen szakról van szó?

2015. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gazdálkodás és menedzsment. Debrecenben is erre jelentkeznék, vagy mérnökinformatikára.
2015. jan. 7. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ég és föld egy Corvinusos és egy nyíregyházi diploma között.
2015. jan. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De kifejtenéd, hogy miért, kérlek?
2015. jan. 7. 18:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban írom, hogy ilyen noname vidéki egyetemeken gyengébb az oktatás színvonala, pl. én soha nem hallottam, hogy egyáltalán van a nyíregyházi egyetemen ilyen szak. Azonban ez az általánosítás nem teljesen helyes, vannak szakok amik vidéken is ugyanolyan, vagy még jobb színvonalúak (pl. orvosi, egy két mérnök szak)

A te esetben véve pl. a Corvinusra elmondható, hogy több tanuló között válogathat (azaz nem tanulhat 'akárki'), magasabb a ponthatár (önköltségesen, de mondd ki fogja beírni ezt a főiskolt államira), több a kapcsolata külföldi egyetemekkel, ami nem elhanyagolható.

2015. jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez főiskola, itt Nyíregyen. Azért gondoltam erre, mert így a busz-vonat bérletekkel havi 10-12 ezret spórolnék meg, és ugyan azt tanulom elvileg..
2015. jan. 7. 18:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy vannak "erősebb" meg "gyengébb" általános és középiskolák is, ugyanígy megvan ez a felsőoktatásban is. Csak annyira behatárolt kerettanterv sincs központilag meghatározva - magyarul nagyon nem ugyanazt tanítják, nem azonos az oktatás, az oktatók színvonala sem és a követelmények sem.

Diszkrimináció akkor lenne, ha ugyanazt oktatnák és a vizsgák központilag mennének, vagyis tényleg ugyanazzal a tudással rendelkeznél és úgy lenne előnyben a végzettség helye alapján valaki.

És tényleg számít, hol szerezted azt a papírt, nem városi legenda.

2015. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!