Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem átjelentkezni?

Van esélyem átjelentkezni?

Figyelt kérdés

Alapvetően pesti lány vagyok, de végül Szegedre vettek fel. Mindenképpen egyetemre akartam járni, nem főiskolára.


Nem érzem magam rosszul, de... nagyon visszahúz a szívem a fővárosba. Ott vannak a barátaim, a családom, ott a munkahelyem központja. Egyelőre az ELTE vagy a Corvinus jöhetne szóba.


Nem vagyok rossz tanuló, de szerintem nem lesz meg a 4,0-ás átlagom. Szorgalmasnak tartom magam, ráadásul már a szakomhoz kapcsolódó munkát végzek rendes fizetéssel.


Át szeretnék jelentkezni. Vannak kivételes esetek? Úgy érzem, hogy bárkit meg tudnék győzni akár szóban, akár írásban, hogy "jól járnának velem".


2015. jan. 7. 11:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Én az eltéről tudok beszélni. Ez nem így működik, nem tudsz senkit meggyőzni, sőt nem is kerülsz személyes kontaktusba senkivel, aki erről dönt. Ez egy végtelenül bürokratikus folyamat. Úgy működik a dolog, hogy ha van annyi pontod, mint amennyi a szakon megköveteltek, akkor átvesznek, de azt hiszem csak az egyetemkezdéstől számított egy évben és akkor van egy kreditbefogadási eljárás, amikor megnézik, hogy az elvégzett tárgyaid mennyiben feleltek meg az elte tárgyainak, és akkor ami 80%-ban azonos tananyag, arra megadják neked az eltés tárgyat elvégzettként. (karonként lehetnek egyébkéns más szabályok is) Ezen kívül ha nem vesznek át, akkor is bármikor beadhatsz új jelentkezési lapot, és ha fölvesznek, akkor ugyanezzel a kreditbefogadási eljárással ugyanúgy elfogadják a tárgyaidat, vagyis nem kell újrakezdeni. (viszont van egy limit, hogy kb 70 kredit fölötti tárgyat már nem fogadnak be, de azt hiszem erre elehet külön engedélyeket kérni)Viszont én a helyedben ott maradék ahol vagyok, mivel jelenleg Szeged az ország legjobb egyeteme, és az elte meg elképesztő zuhanáson megy át éppen. Az hogy mennyi az átlagod senkit nem érdekel ebben az eljárásban, és az sem érdkli őket, hogy jól járnak-e veled. Ha megfelelesz az előírt szabályoknak, akkor átvesznek, ha nem felesz meg, akkor meg nem. Az elte egy személytelen és bürokratikus hely, ahol az oktató is csak alkalmazottak, és kb semmibe nincs beleszólásuk. Egyébként ha felhívod az elte hallgatói önkormányzatát, akkor ők elomondják neked, hogy mik az éppen aktuális szabályok konkrétan arra a karra, ahova mennél.
2015. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!