Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik az Eötvösben a...

Hogyan zajlik az Eötvösben a szóbeli? (felvételi)

Figyelt kérdés
Nemsokára ki kell tölteni a jelentkezèsi lapokat,ès az Eötvösnèl azt is be kell ugye írni,hogy ha behívnak,melyik 2 tantárgyból szeretnèk szóbelizni. Az èrdekelne,hogy melyik tantárgyból körlülbelül hogyan zajlik ez az egèsz? Tapasztalatokra vagyok kíváncsi:D ès kèrlek ne gyertek azzal,hogy a honlapon vannak mintafeladatok,mert azokat már vagy százszor vègingnèztem,ráadásul már egy pár ève azok vannak kint.:D főleg a magyar,a matek,a kèmia ès a fizika èrdekelne,de minden információt szívesen fogadok!:D előre is köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 6. 17:54
 1/4 anonim válasza:

Tavaly felvételiztem, idén már F-es vagyok, szóval van tapasztalatom.

Magyart jelöltem elsőnek, utána bioszt, természetesen bioszból hívtak be, de sok mindenkivel ez történt, hogy abból ment, amit nem is szeretett volna. Szóval mindkét beírt tárgyra gyúrni kell.

Nekem úgy zajlott, hogy az elején húztam egy nagy kidolgozós, meg egy kisebb, beszélgetős témát (mindkettő tárgyhoz kapcsolódó), utána felkészülési idő kb. 15 perc. Odaülsz az asztalhoz, először kérdezgetnek rólad, főképp, hogy értelmes dolgokat csinálsz-e a szabadidődben. Utána szépen a feladatokat elmondod, és én jó sok keresztkérdést is kaptam. Volt bőven, ami nem is tananyag és nem is témába vág, csak felmérte, hogy mennyire tudok következtetni. Előtte a vitt anyagodat is átnézik (bizonyítvány, versenyeredmények).

Nekem ez ment a legrosszabbul, de mégis itt ülök, Neked sok szerencsét hozzá! Amúgy melyik osztályba jelentkezel?

2015. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,ment a zöld kèz!:) az Ny ès az F osztályba szeretnèk jelentkezni:D
2015. jan. 6. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
3 év felvételiztem matekból volt a szóbelim, kihúztál 2 lapot. Az egyik egy matematikushoz kapcsolódó szövegértés, a végén egy képletell meg feladatokkal. Nekem pitagorasz volt és a pitagoraszi számhármasokról szólt a vége. A másik lapon 3 feladat. 2 közepes nehézségű, a harmadik emlékei szerint nagyon nehéz volt. Ezek bármilyen témából lehetnek. Volt felkészülési idő. Annyira izgultam, hogy aztmondat nem tudtam megoldani a 3ast, közben meg leírtam a jó megoldást a papírra. Szóval végül jól ment, mivel nyelvi osztályba is jelentkeztem utána volt egy nyelvi szóbeli is angolból. Itt is lapot kellett húzni amin volt egy szövegértés, meg nyelvtani feladat azt hiszem szenvedő szerkezet volt. Erre viszont nekem kevés volt a felkészülési idő. Viszont itt vagyok idén érettséizek. A felvételin a tárgyi tudás mellett, arra kiváncsiak mennyire vagy nyitott érdeklődő, hogy egy kérdésre nem egy szóval válaszolsz stb.
2015. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Én is két osztályt jelöltem meg és az egyik a nyelvi.
2015. jan. 23. 18:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!