Az ELTE tanítóképző nehéz? Mármint elvégezhető különösebb stressz nélkül, valamit marad-e időnk pl. a magánéletre?
A tanulás mellett nem igazán marad idő másra. Az elején felhívják a figyelmet, hogy sokkal többet kell bent lenni az egyetemen, mint más szakokon. A legtöbb óra katalógusos, és az órarendet nem állíthatod össze aszerint, hogy hogy érsz rá, meg van határozva hogy a művtered órái mikor vannak. Nekem volt olyan, hogy reggel 8-tól fél ötig folyamatosan óráim voltak, ebédszünet nélkül, viszont más napokon meg 3 óra lukas volt két előadás/gyak között. A lukak mondjuk hasznosak a háziíráshoz, mert fel kell készülni rá, hogy rengeteg házi feladat lesz, beadandó, portfólió, kiselőadás, nem beszélve az óravázlatokról, amikkel 2-3 vagy akár több órát is el lehet szöszölni... A legtöbb tárgy szóbeli vizsgás, és nagyban hozzájárul az értékeléshez, h megírtad-e a beadandókat, sokat hiányoztál-e az órákon? Szerintem aki jó jegyet akar, annak nem sok ideje marad a magánéletére (vagy jól bírja az éjszakázást és akkor pótolja be az elmaradt feladatokat). Sokszor nem maga a tananyag a nehéz, hanem a sok időrabló feladat. Persze nem azt mondom, el lehet végezni a szakot félgőzzel is, de aki valóban komolyan veszi és jó tanító akar lenni, annak igencsak stresszes lesz ez a 4 év.
A német művterhez annyit írnék, hogy tapasztalataim alapján középfokúnál jobb nyelvtudás az ideális. Ha van egy biztos tudásod, akkor sokkal könnyebb lesz majd németet tanítani (mert a németórádon csak németül szólalhatsz meg!). Németül kell pl. irodalmat meg tanárgypedagógiát tanulni, ha pedig nemzetiségi szakirányra mész, nemzetiségi ismereteket, környezetet, tesit és éneket is németül kell majd tanulni/tanítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!