Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki egyetemen megbukik...

Ha valaki egyetemen megbukik félévkor akkor újrakell járnia azt a félévet?

Figyelt kérdés
Fogorvosi egyetem lenn amugy

2015. jan. 2. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem így működik. A félév tárgyakra van bontva - ha egy adott tárgyból nem sikerül aláírást vagy legalább 2-est szerezned, akkor azt természetesen újra fel kell venned. A többi viszont ettől még lehet sikeres. Így elvileg össze lehet szerencsétlenkedni olyan tárgyprogramot, amiben első meg utolsó féléves tárgyak is szerepelnek.
2015. jan. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ja értem.

és mi kell ahoz hogy valaki megbukjon félévkor?

sok hiányzás vagy több bukta?

2015. jan. 2. 20:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen ilyen, hogy "megbukjon félévkor". Külön-külön kell az egyes vizsgákat teljesíteni. Ha a megadottnál többet hiányzol gyakorlatról, akkor nem kapsz aláírást, nem érvényes az a tárgyad. Vagy nem mentél át a vizsgán és az utóvizsgán sem. De ezek csak egy-egy konkrét tárgyra vonatkoznak, nem egyben az összesre.
2015. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. Vagyis kezdem érteni. Tehát komkrétan mi kell ahoz hogy valiknek megkelljen az egész félévet ismételni?
2015. jan. 2. 21:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem teljesíteni egyet sem a félév tárgyai közül. De ha a nagy részét nem teljesíti, akkor mindenképpen túllépi a mondjuk 10 félévet, mert azokat a tárgyakat később meg kell csinálnia.
2015. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

értem.

és iylenkor mivana diplomával?

mármint hogy akkor annyival később kapja meg mint ahogy az utolsó vizsgát megcsinálja?

pl az egyik vizsga se a vizsgán se a pótvizsgán se sikerül?

köszönöm hogy a gyors válaszokat

2015. jan. 2. 22:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor annyival később kapja meg a diplomáját.

Több lehetőség is van egy-egy vizsga ismétlésére, először csak a vizsgát ismétli, ha nem sikerül, akkor újrajárja a tárgy óráit és megint vizsgázhat kétszer, külön engedéllyel háromszor.

2015. jan. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

húúú ez nagyon összetett hallod :D

és ha az összes félévi tárgyát nem teléjesíteni?

(2hónap igazolatlan hiányzás) mármint nem járt se órára, semmi

2015. jan. 2. 23:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egyetemen nincs igazolt meg igazolatlan hiányzás. Senkit nem érdekel, mért hiányoztál, ott vagy vagy nem vagy, ez a lényeg. Ha egyik vizsgája se sikerül, akkor mindből újra vizsgázik, de ilyen a gyakorlatban nincs, az ilyen kimarad az egyetemről.
2015. jan. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
értem. csak egy ismerősöm azt mondta hogy nem sikerültek a vizsgái ezért újra kell kezdenie az egészet. de akkor ezek szerinte kamu volt
2015. jan. 3. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!