Mi a véleményetek a BME-ről? (szükséges alaptudás, oktatás, tanárok, diákok, kollégium színvonala)
Elsősorban amik érdekelnek: gépészmérnök, mérnökinfó, mechatronika, villamosmérnök, matematika, fizika.
Leginkább ilyen szakra járók, vagy innen végzettek véleményét várom, esetleg ha valamilyen ismerősötök oda járt/jár stb.
További kérdésem lenne, hogy a mérnökinformatika szakon mennyire kell tudni alapból programozni, illetve a többin elég-e az emelt matematika órákon tanultak alapnak (deriválás, integrálszámítás [egyváltozós függvények: terület, ívhossz, forgatással nyert palást és térfogat...]).
Előre is köszönöm! :)
u.i: véleményt kérnék, amit a Google nem tud megtenni, tehát most nem a barátom...
Mérnökinfóról: a szükséges alaptudás attól függ, mennyire vagy szorgalmas, mennyit akarsz szívni az elején. Gyakorlatilag egy erős közép matekkal el lehet indulni, a többi viszont nagy segítség:
-erős emelt matek: határértékeket, integrálást, deriválást ha láttál jó, fognak újat mutatni de megértheted hamar.
-fizika: mechanikával az első félévet 70%-ban le lehet fedni, ha emelten tudsz mindent akkor 2 félévig kevés dolgod van.
-programozás: nulláról tanítanak, de ha az algoritmusokat tudod tetszőleges nyelvben akkor az nagy könnyebbség. infoc.eet.bme.hu -n nézegesd meg a kiadott anyagokat, érdekesek és az előadók is nagyon jók.
Attól viszont nem kell félni, hogy ha ezt mind tudod akkor lógatni fogod a lábad. Legfeljebb jó átlagod lesz és csomó ösztöndíjat kapsz, de lehet hogy kevés szabadidőd is marad.
wiki.sch.bme.hu -n a tárgyak tematikáját, feladatokat is nézhetsz, hátha segít a döntésben.
Gépészmérnöki: matekról, fizikáról ugyanezt tudom elmondani, mint Wampa. Nem árt az emelt tudás, de az alapoktól tanítanak mindent, úgyhogy ha szorgalmas vagy, az is jó.
Határérték-deriválás-integrálás az első féléves anyag matekból, ha emelt szinten tanultad eddig, sok újdonság itt nem lesz egyelőre.
Fizikából van egy "Gépészmérnöki alapismeretek" című alapozó tárgy, ez középsulis fizika kicsit szakmaibb szemmel, meg persze Statika (mechanika tárgyak alapja), szintén az alapoktól. Ez pedig akkor nem mutat sok újat ebben a félévben, ha valami műszaki szakközépből jöttél. Illetve ebben az esetben a műszaki rajzzal is lesz némi előnyöd a gimisekhez képest, (de ez majd csak 2. félévben, és akkor is csak a legelején), a gimisek meg a matekkal fognak könnyebben boldogulni valószínűleg.
Programozás nálunk 2 félév van, az is csak úgy tessék-lássék, szintén a legaljától tanítva.
Összességében az elején nem lesz komoly probléma megérteni a dolgokat, ha nem áll túl távol tőled a matek és a fizika (ebből főleg a mechanika és hőtan részek lesznek fontosak, meg később némi elektro), később pedig nyilván attól függ, hogy az elején mennyire jöttek át a dolgok:)
A fő probléma a mechanikával, matekkal vagy műszaki rajzzal szokott lenni a legtöbb embernél, főleg mikor magas szinten kombinálódnak is már egymással, de ha érdekel a dolog, akkor simán leküzdhető.
4. félév után lehet szakirányt választani: Géptervező, Gépgyártástechnológia, Anyagtechnológia, Folyamattechnika, Gépészeti fejlesztő és Épületgépészet közül. Érdemes felsőbbéveseket megkérdezni majd a tapasztalataikról minden szakirányon. Értelemszerűen én csak a sajátomról tudok nyilatkozni: gépgyártástechnológiát ne válaszd :D Vagy ha mégis az érdekelne, akkor ne a BME-re gyere.
Én a glink.hu -t ajánlom megnézni, a Segédletek között láthatod, milyen tárgyaink vannak, feladatok, vizsgák, mindenféle finomság összehányva.
Én villamosmérnökire járok, a matekról meg a fizikáról sok újdonságot én se tudok mondani. Az összes tárgyat az alapoktól kezdve tárgyalják, viszont nagyon nagy a tempó, így sokat könnyíthetsz magadnak, ha pl. tudod az emelt szintű matek anyagát. Ami nehézséget jelent az az, hogy csak nagyon kevés tárgyból indul keresztfélév.
Nekem összességében tetszik a szak meg az egyetem, bár igaz, hogy az elején elég sok száraz és unalmas alapozótárgy van, és főleg a 3-4. félévben van pár igénytelen, és haszontalan "szaktárgy", de később viszont lehet jópár hasznos és izgalmas szabadon választható tárgyat felvenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!