Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz megírni egy...

Mennyire nehéz megírni egy érettségit?

Figyelt kérdés
Egy emelt angol érettségit 80%-ra és egy töri vagy magyar érettségit 70-re? Melyik a könnyebb úgy általában, a töri vagy a magyar?
2014. dec. 25. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem a magyar 74 volt a töri 76 középszinten. mind a kettőnél nagyon odafigyeltem a helyesírásra, amiatt nem is buktam pontokat. szimplán készültem tisztességesen a vizsgákra és órán is odafigyeltem.


az angol szerintem nehezebb. már azért is mert a hallás utáni szövegértést nem biztos hogy megérted(visszhang, a terem akusztikája és egyéb körülmények miatt)

2014. dec. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyik tantárgy megy jobban. Én magyarból az egyik legjobb voltam, töriből viszont a legrosszabb. Egyszerűen nem láttam át az összefüggéseket az adott tények alapján, magyarból viszont szabadjára engedhettem az asszociációimat egy-egy esszé kapcsán. Így az irodalom írásbelim maxpontos lett, a törin meg éppen átcsúsztam. A nyelvek jól mentek mindig, így angol volt a választott tárgyam, és németből emelteztem. Nem tudom, az angol emelt milyen, de németen anno sok magnós feladat volt, ami borzasztóan nehézre sikeredett; olyan gyors volt, hogy észre se vetted, amikor véget ért. Ettől függetlenül ~70% lett az eredményem.


Ha tudsz rizsázni, akkor a magyar érvelő szöveg igazán könnyű, mert ahhoz nem kell részletesen ismerni egy-egy költő életeseményeit, sem pedig az iskolai anyagot. Tehát nem kell rá készülni különösebben. Töriből ezt képtelenség megoldani, vagyis, ha nem tudsz semmit, akkor jóformán az atlaszra támaszkodva tudsz levonni következtetéseket. Ott persze az a jó, hogy a feladatok gyakran utalást tartalmaznak egy másik kérdésre, és így néhány emlék beugrik az óráról. De azért erre nagyon tanulni kell, ha nem igazán érdekel a tárgy.

2014. dec. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A torit vagy a magyarz is emelten csinalnad? Vagy kozepszinten?
2014. dec. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt a kettőt középen, és amelyik a jobb lesz azzal fogok tudni duplázni (+az angol emelt.).
2014. dec. 25. 10:43
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Nekem a töri 94% lett, a magyar 98%, az angol emelt 79% :)

Rengeteget tanultam rá, a töri első 5-6 feladatot percek alatt lezavartam, nagyon könnyű volt. Ott az esszékre kell koncentrálni.

A magyar gyerekjáték, csak lassan kell olvasni, minden szót értelmezni. A fogalmazásnál én összehasonlító verselemzést választottam, azt hiszem 6,5 oldalt írtam, nem kell rágörcsölni, csak követtem a verselemzés szempontjait és igyekeztem helyesen, stílusosan fogalmazni.

2014. dec. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

A közép magyar tényleg nem nehéz. Sokat tud a tanárod plasztikázni rajta, ugyanis elég szubjektív. Sok dologban szabad kezet kap. Egy önálló gondolatom alig volt magyarból a 4 év alatt, és 92% lett.

Töriből emeltezni voltam, viszont ott kevésbé lehet szubjektív az esszénél a tanár.

Nem árt, ha jóban vagy a tanáraiddal, mert nagy valószínűséggel ők fogják javítani, és ők is fognak szóbeliztetni. De szerintem a 80% is simán hozható, nekem emelten a töri lett 72%, pedig arra sem tanultam hú de sokat.

2014. dec. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Kicsit megnyugodtam. :D


Kellemes ünnepeket. :)

2014. dec. 25. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!