Gyógyszerkutató vegyész vagy gyógyszerész szakot érdemesebb választani ha kutatással szeretnék foglalkozni?
Tulajdonképpen nem értem a kérdést. Leírod hogy melyik szakra menjél, de a szak nevében benne van ami téged érdekel, majd ez után kifejted hogy elbizonytalanodtál.
Nem kötözködésként írtam amúgy :D
Szóval én még nem hallottam ilyenről hogy gyógyszerkutató vegyész, de ha kutatásokkal szeretnél foglalkozni akkor nyilván azt ajánlom. De ha vegyészként végzel, biztos van olyan mesterképzés ahol a kutatás témára mennek rá. Amúgy én azt szoktam hogy vannak ezek az egyetemi facebook csoportok, a tagokból random kiválasztok egy embert és írok neki üzenetet. Így azért mégiscsak teljesebb képet fogsz kapni és valymi kevés esély van arra, hogy itt valaki gyógyszerész vagy gyógyszerkutató vegyész szakon ismert legyen. :)
Remélem azért tudtam segíteni.
Mindkettő jó. Az ELTE vegyész szaka, kémikus kutató szak, minden olyan dolgot megtanulsz, ami a kémiai tudományos kutatómunkához kell. A gyógyszerész szakon elsősorban a már meglévő gyógyszerekről és azok minőség-ellenőrzéséről, hatásmechanizmusáról fogsz tanulni. A gyógyszerész szak patikusnak képez ki, nem kutatónak, de ha kutató akarsz lenni, akkor úgyis PhD-t kell szerzned, a doktori iskola alatt be lehet hozni a módszertani lemaradást.
Persze, ha igazán új gyógyszereket szeretnél kifejleszteni, akkor valójában a biológus szakot javasolnám, mert a molekuláris biológia vezet a legújabb generációs gyógyszerekhez.
Jó előképzést ad még az általános orvos szak és az állatorvos szak is. Felmerülhet a biomérnök vagy biológia BSc után folytatott Biotechnológus MSc is.
Szóval sokféle úton lehet eljutni a gyógyszerkutatáshoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!