Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » HR diploma mellé másodiknak...

HR diploma mellé másodiknak mi lenne jó?

Figyelt kérdés
Ez az utolsó évem és Msc helyett inkább szeretnék még egy alapszakot elvégezzni, de nem tudom mi érné meg. Pénzügyön gondolkoztam, de más ötletek is jöhetnek. Úgy gondoltam valamilyen gazdasági szak lenne jó mellé, de nem tudom konkrátan melyik.

2014. szept. 21. 02:14
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Érdemi választ nem tudok adni, csak megjegyeznék valamit. Nem tudom államis vagy-e, de úgy halottam, hogy a mostani rendszerben a 12 támogatott félévet csak egy BSc-re lehet felhasználni, másik BSc-t nem fizetnek csak MSc-t. Ehhez azért nem adnám a nevem, de szerintem nézz utána, nehogy baj legyen belőle. Ha találsz 100%-osan megbízható információt, akkor azt oszd meg velem kérlek.
2014. szept. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

#1 Ez csak regebben volt igy. A tamogatott 12 felevedet arra hasznalhatod, amire szeretned.

A HR-rel mi a problema? Nem tetszik?

2014. szept. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy bármire fel lehet használni már az állami féléveket (FOKSZ, Bsc,Msc).

Amúgy nincs semmi bajom a HR szakkal, nagyon szeretem, csak ezt így önmagában kicsit kevésnek érzem. Mindenképpen szeretnék tovább tanulni, de valami olyat, hogy a kettőben legyen valami kis átfedés, vagyis ne az hogy lényegében 3 évet elpazaroltam és most elvégzek egy szabad bölcsész szakot.

2014. szept. 21. 18:00
 4/10 anonim ***** válasza:

Lényegében bármelyik gazdasági szakra mész, egy csomó tárgyat el tudsz fogadtatni.

Egyébként az egyik legjobb ilyen szak a pénzugy és számvitel. Szóval ez jó választás lenne, írtad is.

2014. szept. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy néztem az első szemeszter tágyai egy az egyben megegyeznek, de a 3. és 4. szemeszterben is sok tárgy egyezik, szóval sok kredit megvan már belőle.

Gazdálkodás és menedzsmenetet néztem még, de ahogy látom az éppen nagyon felkapott, esetleg nemztközi gazdálkodás is érdekesnek tűnik. esetleg valaki tudja mi érné meg a gazdasági szakokon kívül? Van olyan ami informaikai és talán kicsit kapcsolódik (azt hiszem gazdaságinformatikus hasonló talán)?

2014. szept. 21. 22:20
 6/10 A kérdező kommentje:
2-3. szem. tárgyai
2014. szept. 21. 22:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Gazdálkodás és menedzsmentre,nemzetközi gazdálkodásra ne menj szerintem. Általános ismereteket adnak mindenből, de kb. semmiből sem adnak mély tudást.

Gazdinfó is jó lehet, ott is megegyezik pár tárgy. Viszont nem tudom mennyire akarsz informatikai dolgot tanulni, ott azért keményen van programozás is.

2014. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kicsit ez a bajom a HR-rel is, sok mindent tanultunk(matek, jog, infó, pszichológia, eu. ismeretek, kommunikáció stb.) és annak idején ez tetszett meg benne, hogy mennyi minden van egyben, viszont így nincs egy téma amiből alaposabb ismeretem lenne. Szóval akkor a gazd.men is felejtős, meg a nemzetközi is.

Szeretem az infót, de sok programozást nem tanultam, ami gondolom így nagy hátrány lenne.

Nagyon úgy fest pénzügyön kívül nem igazán találtam olyat, ami jó mellé.

Mérnöki pálya is érdekelne, mert jó vagyok matekból, de azért amilyen bukási arányok vannak ott, főleg a fizika miatt, kicsit elrettentő. Illetve az se mondhatani hogy nagyon kapcsolódna a HR-hez. Még esetleg ötlet?

2014. szept. 22. 22:51
 9/10 anonim ***** válasza:
HR-ről nem tudsz menni kreditelfogadással másfajta msc-re? Vezetés és szervezés? Vagy szerintem kb bármilyen gazdasági msc-re felvehetnek. Így akkor más szakot is tanulnál, de mégiscsak lenne egy msc-d.
2014. szept. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vezetés és szervezésre biztos,hogy mehetnék, meg talán a logisztika, ami nálunk van és a legnagyobb része ehhez kapcsolódik, csak nem tudom mennyivel lennék előrébb egy Msc-vel. Még van időm, átgondolom hogyan legyen, csak tippeket gyűjtök még mi az ami megérné és még érdekelne is :)
2014. szept. 29. 20:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!