Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-BTK könyvtára! Hol,...

ELTE-BTK könyvtára! Hol, merre és mit?

Figyelt kérdés
Most kerületem az egyetemre, a könyvtári napok keretében be is iratkoztam a könyvtárba. Viszont sehogyan nem igazodok el a könyvtárak tekintetében, hiszen van egy központi, vannak kari könyvtárak, intézetiek és tanszékiek is.Ha a központinak tagja vagyok, van lehetőségem más karok könyvtáraiból is kölcsönözni? Illetve a Múzeum körúti campuson belül hol van a kari könyvtár, ha van? És mi van a Rákóczi út 5. sz. alatt?

2014. szept. 14. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én BTK-s vagyok. A központi, vagyis a Kari olvasó a Múzeum körút 6-8 szám alatt található.

Mindenhova külön be kell iratkoznod, és ennek a tagsága nem jogosít fel arra, hogy más karok könyvtáraiból is kölcsönözz. Én például a PPK-ba is külön beiratkoztam, mert volt, hogy egy könyv ami nekem kellett, csak ott volt meg.

Emellett érdemes az Egyetemi Könyvtárba beiratkozni (Ferenciek terén, de most október végéig zárva tart, felújítás miatt), ott szerintem első évben bőven megtalálsz mindent. Érdemes még ezen felül az intézi könyvtárakba beiratkozni, ezek a tanszékeken találhatóak. Csak egy példa: magyarosoknak van nyelvészeti és irodalmi könyvtár, mindkettőbe külön be kell iratkoznod.

Nyilván, ha nyelvszakos vagy, akkor ezek a nyelvi könyvtárakkal egyenértékűek. :)

2014. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen szakos vagy?
2014. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is BTK-s vagyok. A főépületben több könyvtár is van:

a kari, a történeti, a közép európai és az idegen nyelvű.

Mindenhova külön kell beiratkozni diákigazolvánnyal.

2014. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!