Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kérdezhetnek középiskolai...

Mit kérdezhetnek középiskolai felvételin?

Figyelt kérdés
Itt konkrétan az erősebb iskolákra gondolok (tehát nem az olyanokra, ahol csak azt kérdezik, hogy ki vagy, honnan jöttél, stb), de hogy abszolút lokális példát mondjak: SZTE Ságvári Gimi. Töri szóbelin belemennek pl. évszámokba? Vagy csak a kompetenciára megy ki az egész? Ha lenne olyan szerencsém, és valaki éppen ebbe a suliba járt, sőt, felvételizett is...esetleg leírná a tapasztalatait? Köszi. :)
2010. jan. 16. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb. hogy honnan jöttél, mesélj egy kicsit magadról, mi akarsz lenni és a legfőbb kérdés: miért akarsz ide járni. Plusz adhatnak valami kis feladatot, pl. szövegértés.
2010. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ööö... te konkrétan ságváris voltál? Vagy valamilyen "elit", erősebb gimibe jártál?
2010. jan. 16. 21:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ez függ a tanár brigádtól is, hogy épp milyeneket fogsz ki. Szóbelin lehet, hogy olvastatnak házirendet, és megkérik, hogy mondd vissza, amit megjegyeztél (nálam volt ilyen, de más suliban). Lehet, hogy nem csak töri szakos lesz bent, hanem pl német-angol, akkor mondhatják, hogy beszélj magadról azon a nyelven, meg ilyenek. Ja meg kérdezhetik, hogy milyen suliból vagy, és ha véletlenül híres magyar a névadója, akkor beszélni kell arról az emberről (nálam anno noszlopy gáspár).. szerintem ilyenekre számíthatsz.
2010. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nem, pesi bevárosi gimibe jártam, aminek azért van neve, de ez független iskolától, olyan hű de eltérő dolgot nem kérdezhetnek.

2010. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. :)
2010. jan. 16. 21:30
 6/9 anonim ***** válasza:

nem kell félni, nem valószínű hogy megkérdik tőled hogy az úr 1625. évének 156. napján XY mit vacsorázott, hanem ez igazából egy elbeszélgetés. Mesélsz magadról, céljaidról, stb. Az jó ha nem kell 10-15 percen keresztül fogóval húzni a szót. Ha eleinte nehezen megy is a beszéd, feloldósz. Ha nem vagy annyira beszédes az se nagy baj. Többször felvételiztettem 8.osokat diákként, nem mindenkiből folyik a szó, azzal van a baj ha vki meg se szólal, még ha kérdezik sem.

Amikor én felvételiztem, akkor annyi volt az összes szakmai kérdés, hogy mit gondolok, mit csinálnak a vegyészek. Semmi több.


Egyszerűen csak egy kellemes beszélgetésről van szó.

Ha eddig nem gyűjtöttél rossz beírást, most már ne tedd:)

és az öltözékeden is látszódjék hogy felvételizni mentél, nem a közértbe.


Egyszerűen csak beszélgetni kell. Ezért hívják szóbeli elbeszélgetésnek:)) Szüleid sem lesznek bent (nem is lehetnek), ettől sem kell izgulni.

2010. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szóbeli előtt majd úgyis kapsz róla levelet, mikor kell menni és abban azt is meg szokták írni, hogy csak sima elbeszélgetés lesz vagy esetleg magyart és matekot is kérdeznek-e. Én tavaly felvételiztem, az egyik gimnáziumban ezekből a tantárgyakból elég sok dologba belekérdeztek, de egy másikban csak sima elbeszélgetés volt hogy mit szeretek csinálni meg ilyesmi.
2010. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
tőlem olyat is kértek h ismertessem a szakor amire jelentkeztem ( h megnézzék h alaposan tájékozódtam-e)gondolom...
2010. jan. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
tőlem megkérdezték hogy miért akarok abba a suliba menni,sportolok-e,művész vagyok-e (persze nem így csak ez volt a lényeg),járok-e versenyekre,mennyire vagyok közösségi ember,mennyi osztálymunkát vállalok,voltam-e az iskola nyílt napján. szóval nekem csak rizsázni kellett :)
2010. jan. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!