Mi értelme az egyre több felesleges tantárgynak?
Márpedig a munkaerőpiacon nem arra lesznek kíváncsiak, hogy volt-e heti 5 óra testnevelésed és hányas voltál belőle. Hanem pont a nyelvtudás az első szempont.
Kutatás-fejlesztés terén dolgozok, bár jó voltam a munkámmal kapcsolatos tárgyakból (fizika, elektromosság), de rengeteget kínlódom amiért nem angol nyelvű országban tanultam meg angolul. A magyar nyelvtudás szinte nullát ér egyes területeken.
A testnevelést otthon, szabadidejében is pótolhatja a diák. Ráadásul kedve szerint, akár a házi munkák elvégzésével, vagy kerékpározással, bármivel. Ehhez nem kell az adófizetők pénzén tesi tanárokat kiképezni.
De a nyelvtudás nem igazán szerezhető meg ugyanígy, erre kellene az iskola, nem pedig hittan, testnevelés, stb-re.
Folyton az hallható a tévében hogy azt szeretnék hogy minél többen dolgoznának. Igen ám, de ennek feltételei is vannak: A megfelelő képzés. Ami először is minél jobb nyelvtudásból állna. Mert a munkaerőpiacon senki nem lesz kíváncsi arra hogy a munkavállaló milyen jól tud ugrókötelezni.
A nyelvoktatás nagyon nem jó. Nagy létszámú csoportok vannak mindenhol, dilettáns a nyelvtanár sok esetben, nyelvtan központú az óra, a diákok kedve elmegy a tanulástól (már amelyik egyáltalán akar nyelvet tanulni...). Hacsak nem nyelvzseni valaki, a büdös életben nem fog megtanulni idegen nyelvet iskolai keretek közt.
Viszont a heti öt tesi egy alapvetően nem rossz ötlet. Szégyenletes, hogy a 14-18 éves korosztály hogy néz ki. Töredékük sportol, ortopédiai katasztrófa a legtöbbjük, a fiúk a szg. előtt hevernek, a lányok koplalnak és mégis a csípőnadrágból bugyog a hájuk, és fogalmuk sincsen arról, hogyan kéne enniük és mit/mennyit kell mozogni. Az is tény, hogy a heti öt padon futkosás sem oldja meg a gondot, de egy felkészült és hozzáértő testnevelő gárda talán tudna valamit fejleszteni. (tudom, utópia) Mert Európában igencsak fos helyen állunk a helytelen és mozgásszegény életmód következtében kialakuló betegségek terén, és ez a fiatalok tudatlanságának köszönhető, mert otthon nem látnak jó példát.
nálunk a tesi egy vicc. és a többi osztályban/suliban is ezt hallom.
ez marhára nem oldja meg az eltunyult generáció problémáját..
inkább csak mégjobban megutáljak a mozgást.
inkább kéne több ingyenes sportlehetőség, iskolán kívül is. de súlyos pénzeket kérnek el a legtöbb szervezett sportra.
Meg nem teljesen. Azota lett ket nyelvvizsgam es kozgazdasz diplomam. :D bar a nyelvtanaroknak potom 300 E koruli osszeget biztos kicsengettem...
Valoszinuleg olyan okbol szuntethetik meg, mint az okj-at meg minden egyeb mas kitoresi lehetoseget: hogy a fiatalok ne tudjanak tobatt tanulni es elhagyni az orszagot, hanem tanuljanak vmi szakmat es maradjanak.
Ha közgazdász vagy, akkor rájöhettél mi is zajlik a háttérben pontosan 😉
Egyébként valami hasonló, amit írtál.
Mi művészetek órán nem rajzoltunk, hanem a legalapvetőbb építészeti és festészeti tényeket vettük át, segített is az a tudás a töri érettségimben és amúgy is az alapműveltség része. Iskolánként eltérhet, hogy mit hoznak ki belőle.
Az etika felesleges? Etikán mi kreatív feladatokkal találkoztunk, morális kérdésekről gondolkoztunk, vitáztunk, végre egy gondolkodós óra, rá is fér, nem túl erkölcsös a társaság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!