Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Komolyabb szülői támogatás...

Komolyabb szülői támogatás nélkz orvosi felejtős?

Figyelt kérdés
Úgy hogy minimum 100 km a legközelebbi orvosképzés.
2014. aug. 24. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
nincs olyan hogy felejtős, csak rajtad múlik
2014. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha el kell utaznod otthonról, akkor teljesen mindegy, hogy 50 km vagy 200. Az utazási költségek a megélhetésednek elég kis százalékát fogják kitenni. Szóval mire akarsz ezzel a 100 km-rel utalni?


Amúgy szerintem nem felejtős, nekem volt csoporttársam, aki nagyon szegény volt, szakadt, lyukas cipőben járkált, aztán csak boldogult valahogy. Rengeteget volt a könyvtárban, amit tudott, azt kölcsönkérte, csak a legszükségesebb könyveket vette meg.

2014. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
biztos nem utazgatnék naponta, nyilvánvalóan kéne a koli
2014. aug. 24. 20:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Kollégium vagy albérlet kelleni fog, ez várostól, igényektől és felvételi pontoktól függ, 15 ezertől (helyi kolesz) 90 ezerig (saját lakás) bármi lehet havonta.


Könyvek kelleni fognak, ezek drágák, mint a szemét (első két évben összesen 200 ezret költöttem könyvekre Pesten). A könyvtár segíthet, de saját atlasz és anatkönyv mindenképp kell, ami önmagában 50 felett van. Ha valamiből nincs könyved, az ÖSSZES előadásra menj be.


A megélhetési költségek is igény függőek, de havi 40 ezer minimum kelleni fog még hétköznapi kiadásokra, ha hazautazgatsz, esetleg még több.


Ösztöndíjat kaphatsz, de nagyon pengének kell lenni, hogy 20 fölött legyen belőle bevétel. Az egyetem melletti munkát felejtsd el, sem időbe, sem energiába nem fér bele.


Így vagy otthonról kell pénz, vagy marad a diákhitel.

2014. aug. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk az a havi 40 5 éve volt havi 40, valószínűleg még kis igényekkel is ez ma legalább egy tízessel több.
2014. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor inkább szerzek egy kis pénzt és kihagyok 1 vagy 2 évet egyetem előtt
2014. aug. 24. 21:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen sajnos a könyvek azok amik húzósak,és azt nemtudod megúszni.
2014. aug. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
remélem addig kitalálják a tabletet aminek a fénye nem vágja ki a szememet és talán digitális forma is lehet egy alternatíva
2014. aug. 24. 23:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Tény, hogy az orvosi drága, leginkább a könyvek miatt. De ha van egy kis eszed, meg tudod oldani okosba. Internet, könyvtár, fénymásoló, használt könyvek, kölcsönkérés...

Nem muszáj az anat atlaszból se a legújabb, legdrágább példányt megvenni 45 ezer forintért...

2014. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!