Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE kémia, vagy BME vegyészmé...

ELTE kémia, vagy BME vegyészmérnök? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Mi a két képzés közti különbség?
2010. jan. 10. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik erre a kérdésre nem nagyon akarnak válaszolni (:

Én csak annyit tudok hozzáfűzni, amit mindenki mondani szokott:

Ha jog, ELTE, ha reál, BME.

2010. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
BME,egyetemi berkekben az a szóbeszéd járja,hogy az ELTE már csak a nevéből és sokat vesztett a színvonalból
2010. jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

attól függ... Azért állás meg fizu szempontjából jobb a BME, de elvégezni se egyszerű.

ELTE kémia -> tanár

BME -> vegyészmérnök

2010. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én továbbra is úgy gondolom, hogy az ELTE magasan a legjobb. Hírnevében abszolút, képzésében már nem emelkedik ki, de továbbra is nagyon magas.
2010. jan. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Oké, hogy elte így meg úgy, de alapvetően két különbőző képzésről beszélünk. A céljuk is más, csak mindkettő kémiás. Nézd meg a szakirányokat a tantárgyakat, döntsd el, hogy mi akarsz lenni. Amúgy a gyógyszerészet is kémiás, ha érdekel.
2010. jan. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ELTE-s vagyok és értelemszerűen sok emberkét ismerek, akik nem a mi karunkra járnak (TÓK), hanem pl. ÁJK, TTK, stb...

Sokan mondják (én mondjuk biosz-szakost és matematika szakost ismerek a szóban forgó karról), hogy nagyon megszenvednek a diplomáért. Jó a képzés, nagyok az elvárások, sokat kell tanulniuk, de nekik megéri egy ELTE-s diplomáért. Érdemes lenne neked átnézni az egyetemek honlapját, nyitott napját megnézni, esetleg magán az egyetemen érdeklődni, hogy milyen óráid lehetnek. Ha gondolod, én szívesen segítek abban, hogy az ETR-ünkből letöltöm a szakodra vonatkozó kurzuskínálatot, azaz hogy milyen órákra számíthatsz.

BME-s ismerősöm szintén van, ha gondolod, tőle is érdeklődöm.

2010. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A BSc valóban roggyantott az ELTE-s színvonalon, és az MSC-s diploma közel sem ér annyit, mint a még osztatlanos, de ahogy már írták egész más képzés, mint a BME-n.
2010. febr. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ezen a kettőn gondolkoztam pont. A BME sokkal inkább a kémia műszaki részét fogja meg, hogy pl. mit hogy lehet nagyiparban emgvalósítani, míg az ELTE inkább a kémia elméleti részét fogja meg. Ki mit akar megtanulni. Én inkább ELTE-re megyek :)
2010. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!