Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján húzták meg az idei...

Mi alapján húzták meg az idei ponthatárokat az egyetemeken, főiskolákon?

Figyelt kérdés
Nem értem a pontokat, a legtöbb helyen a fizetős és az államilag támogatott szak ponthatára megegyezik, miért lehet ez? Fizetős szakok akkor ezeken a helyeken nem indulnak, vagy hogyan van?

2014. júl. 26. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Utolsó felvett ember pontja a ponthatár. Ha szak nem indul akkor az van odaírva nem ponthatár. Lehet nem akar hallgatói szerződést aláírni vagy már elhasználta állami féléveit így fizetősre kell mennie.
2014. júl. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%
"Figyelem! A jelentkezők számát, illetve teljesítményét megismerve a felsőoktatási intézmények dönthetnek úgy, hogy minőség védelme érdekében a jogszabályi előírásnál magasabban határozzák meg a hozzájuk jelentkező hallgatók számára a minimális ponthatárt! Ebben az esetben az is előfordulhat, hogy egy adott szakon, szakképzésben az intézmény nem használja ki a teljes kapacitását!"
2014. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem mindenki ingyenesre jelentkezik
2014. júl. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk az biztos nem lehet veletlen, hogy az elore nem meghuzott szakok mindegyikenel ugyanez a helyzet. De az elottem szoloknak igaza van.
2014. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet valami olyasmi,hogy a kormany ezekre a szakokra novelte az allami keretet, ezert meg lett szabva egy egyseges szabaly alapjan, hogy keveset vegyenek fel fizetosre, az egyetemi ferohelyek miatt.Masra nem nagyon tudok gondolni. 4.voltam
2014. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Őrizni akarják a színvonalt az egyetemek, ahogy a 2-es által beszúrt idézet igazolja. Ugyan egy algoritmus számolja ki a pontokat, de bele lehet nyúlni kézileg is. Így lehet az, hogy ha 60 állami férőhely van és az 59-5ől a 69-es jelentkezőig ugyanannyi pontjuk van a felvételizőknek, az OH vagy az egyetem eldöntheti azt, hogy ezt a 10 ugyanannyi ponttal rendelkező embert mind fölveszi vagy egyiket sem. Egy mostani péda: cseh MA-ra 3 ugyanannyi pontszámú ember jelentkezett, az államilag támogatott helyek száma 1 volt, de mindhármat felvették.
2014. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!