Ha mégis megszűnik a Corvinus, akkor a felvett hallgatókat egyszerűen átpakolják egy olyan egyetemre ahova nem is jelentkeztek?!
Én furcsának tartom, hogy ha valaki választ egy egyetemet és esetleg el is végez pár félévet utána máshol kapjon diplomát.
Ugyanakkor az is nagyon gázos, ha valaki diplomát szerez egy olyan egyetemen ami később megszűnik. Nyugaton sok helyen kiírják az orvosok a névtábláikra, hogy melyik egyetemen végeztek, mert egyrészt büszkék rá, másrészt rangot ad egy jó hírű egyetem.
Hogy néz ki egy önéletrajzban, hogy diplomámat egy olyan egyetemen kaptam, amely annyira kiváló volt, hogy ma már nem is létezik...
Nem lesz belőle semmi.
Az NKE szükséges volt mivel feleslegesen volt 2 különböző Egyetem/főiskola mikor ezek elférnek egymás mellett karonként.
De az hogy egy Nagy magyarországi egyetemet létrehozzanak... Az még a fidesznek is túl nagy falat.
Most már másodszor merül fel a Corvinus megszüntetésének, feldarabolásának a gondolata kormányzati oldalról. Az előző két évvel ezelőtt volt egy komplex felsőoktatási átszervezés részeként, de akkor levették a napirendről. Most egészen más kontextusban és körülmények között újra komolyan foglalkoznak vele.
Nyilván a kedvezőtlen KEHI vizsgálat eredménye sem erősíti a Corvinust, a főigazgató leváltás hullámai még el sem ültek teljesen, és más politikai afférjai is voltak a közelmúltban.
Az igazság az, hogy a Corvinusnak a Közgazdaságtudományi Kara az egyetlen ami igazán jóhírű, nemzetközileg mérhető színvonalú és szakmailag értékes, de pont ennek a karnak van a legtöbb konfliktusa a mai politikai erőkkel. Ezt a Kart meg kellene menteni, mert a legjobb az országban.
Érdemes volna elérni, hogy ez a Kar továbbra is használhassa a jól bevált és megismertetett márkanevet, hogy Corvinus.
Csak az a baj vele, hogy önmagában kicsi az egyetemi léthez. A Gazdálkodási Kar tudományosan nem valami nagy szám, bár kétségtelen, hogy a Közgazdaság-tudományival együtt jól kiegészítik egymást a gyakorlatban. Azt is elfogadom, hogy a Társadalomtudományi Kar is kedvezően egészíti ki őket. Így együtt egy igazán élvonalbeli egyetem lehetnének, de másik nívós egyetemhez is csatlakozhatnának egy összevont karként. Szerintem az ELTE és a BME is szóba jöhetne, hiszen vannak kapcsolódási pontok és fizikailag is közel vannak egymáshoz, tehát érvényesülhetnének a szinergiák, ráadásul az Ő márkanevük még régebbi és elismertebb is. A Corvinust akár meg is lehetne őrizni a Kar neveként ráadásnak.
A Budai Campusznak nevezett volt Kertészeti Egyetem viszont egy vicc, szakmailag nulla és totálisan semmi köze a Közgázhoz, csak ide menekült, hogy nehogy megszüntessék mint felesleges lomot. Sajnos rontja a Corvinus brandet, hogy azt is így hívják.
A Kertészeti már a múltban sem volt valami erős, de azóta sokat romlott is. Eleve vicc Budapest közepén agrárképzést szervezni, de pláne vicc, hogy ugyanazokat a képzéseket indítják csak rosszabb minőségben, mint amit Budapesttől fél órára a Gödöllői Egyetem sokkal magasabb színvonalon csinál. Annak idején a Kertészeti azért vált ki a Szent Istvánból mert féltek az összehasonlítástól, összevonásoktól és a gyenge rossz szakemberek leépítésétől, ami nyilván nem maradhatott volna el.
A Budai és Pesti Campus együttartása mellett csak formális érvek vannak (szükséges karok száma), hiszen együttműködés köztük nyilván nemigen lehet. De ez is csak mondvacsinált dolog, mert a Budai Campus tájépítészeti kara bárhol máshol legfeljebb intézet lenne, de komolyabb nyugati egyetemen talán csak tanszék.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!