Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen melegek helyzete?

Egyetemen melegek helyzete?

Figyelt kérdés

Nem, nem azért megyek egyetemre, hogy ismerkedjek, és nem is az alapján választok sem iskolát, sem szakot, hogy hol van a több meleg.

Csak érdekelne, hogy melyik egyetem ilyen téren a legbefogadóbb? Ahol lehetőség szerint nem kell titkolóznom, és még barátokat, "sorstársakat" is találhatok :)



2014. jún. 24. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Hát, nálunk négyen vannak, akikről tudok, bár ők nem reklámozzák, de úgy veszem észre, senki sem piszkálja őket ez miatt. Sőt, egyikük eléggé központi figura is.
2014. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

megpróbálok a kérdésedre válaszolni, a legbefogadóbb szerintem.. passz xd :) egyik meleg barátom az ELTE francia szakra jár, és azt mondta, hogy befogadóak, de van 1-2 arc aki már az iskolakezdéskor megmondta, hogy utálják a melegeket, meg szerintük ez vmi divat, hogy ******** egymás *****t. Szóval változó.

18/L :)

2014. jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
76%
Melyik egyetemre fogsz járni kérdező? Milyen szakra?
2014. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a melegekkel egyetemen általában nincs probléma. Kivétel azok az egyedekkel ,akik olyanok mint a feministák csak meleg ként. " én meleg vagyok és nagyon is büszke vagyok rá és akinek ez nem tetszik az egy náci fasiszta k*csög." Na az ilyenektől nekem is áll a hátamon a szőr.
2014. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! (Várom a továbbiakat is ! :) Én nem vagyok nőies hajlamú, s nem is akarom, hogy mindenki elfogadjon, csak hagyjanak élni.Sosem voltam provokatív, csendes, békés természetem van. Ennek ellenére volt, hogy kitudódott, s még a buszon sem ültek mellém, inkább állta fölöttem. Kicsit kellemetlen és megalázó volt, de túltettem magam rajta. Az ilyen megaláztatásoktól tartok kissé, főleg, hogy kollégista leszek..

3. válaszoló, írtam privátot. :)

2014. jún. 24. 15:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

nem tudok írni levelet :( nem engedi a mobilom..

túl vagyok az érettségin :) nagyon jól sikerült :):). majd ha tudok írni, írok :(

2014. jún. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Orvosira járok, úgy vettem észre, hogy itt nagy tabu a másság. Talán a művészeti képzéseken elfogadóbbak és nem kell titkolózni, illetve, ha kiderül akkor sem marad stigma hosszú évekig.
2014. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan félreértelmezik a "büszkeség" szót.


A melegek nem arra büszkék,hogy ők melegek,hiszem erről senki nem tehet.Ennek kb annyi értelme van,minthogy valaki arra büszke,hogy ő heteró.


Inkább arra gondolnak,hogy nem szégyenkeznek egy tulajdonságuk miatt.És ha valaki rákérdez,nem tagadják le.Nem éreznek szégyenérzetet.

Vannak akik ezt büszkeségnek hívják.

Én inkább tartásnak hívom.

Az embernek valahol szeretnie kell saját magát is,ha azt akarják hogy tiszteljék.


Az én szakomon,voltunk vagy 40en,2-3 meleget ismertem.

De a fősulin többet is más szakokról.

Ez nem olyan ritka dolog.Sok olyan meleg is van,akiről soha nem tudod meg,hogy meleg,mert nem kerül szóba ez a dolog,mert nem kerülsz olyan közelségbe az illetővel.


Amúgy meg akik csoporttársaim voltak azokról sem tudta ezt bizotsan senki,csak az a pár személy akikkel jóban voltak,folyton együtt lógtak.

A többiek vagy max sejtették,de nem kérdezték meg.

Vannak,akik meg nem is foglalkoznak ezzel.


De erre nyíltan is rákérdezni kicsit túl közvetlen.

2014. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
72%
Miskolcra nem ajánlom hogy menjetek! itt nagyon komolyan veszik és ha megtudják a tanárok diákok hogy meleg vagy, kikészítenek megaláznak egy srácot félholtra is vertek nem is olyan régen :(
2015. ápr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre azért már valamivel értelmesebb emberek kerülnek - persze nem mindenkire igaz -.

Egyetemen azért sok meleg van, az én szakomon sokan voltak. Senkit nem érdekel és nem vagyok az a meleg feminista :D, De támogatom lélekben a melegjogi mozgalmakat, de nem hangoztatom úton útfélen.


Aki meg alaptalanul nem bír, mert búza vagyok, azzal nem is foglalkozom, levegőnek nézem.

2015. szept. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!