Egyes szakokon, miért magasabb a költségtérítéses ponthatár?
Pl: bme - mechatronikai mérnök (2012)
elte - földrajz (2013)
stb stb. Sorolhatnám.. Aki ide jelentkezett már kimerítette a 12 állami félévet vagy azt hitte alacsonyabb lesz a költségtérítéses ponthatár és hátha legalább oda felveszik.? Egyáltalán miért magasabb?
"vagy azt hitte alacsonyabb lesz a költségtérítéses ponthatár és hátha legalább oda felveszik.?"
Igazából vesztenivalója nincs senkinek ha első helyen az államisat jelöli és utána a költségeset. Sőt a kettő 1-nek számít így a 3-ból nem 2 hanem 1 fogy el a jelentkezési lapon.
Szerintem azért mert így nem kell a hallgatói szerződést aláírni.
A ponthatár 2 dologtól függ, a rendelkezésre álló helytől, és az oda jelentkezők pontszámától.
Ha nő a helyek száma, akkor azzal együtt jár a ponthatár csökkenés is, hiszen ha csökkenő sorrendbe rendezzük az embereket a pontszámaik alapján, akkor minél több a hely, annál mélyebbre tudunk meríteni, így alacsonyabb lesz a ponthatár is.
Az egyetemeken van egy fix hely, pl a terem befogadóképessége, ennyi embert tudnak max felvenni. Ez a max létszám 2 részre oszlik. Az egyik az államisoké, a másik a költségtérítéseseké.
Az általad említett szakok kifejezetten reálos szakok, az állam ezeket most nagyon nyomja, tehát a max létszám nagy hányadát az államisok teszik ki, a költségtérítéseseknek kevesebb hely jut. Pl 300 a terem mérete, akkor abból 280-at fizet az állam, így 20 hely jut a költségtérítéseseknek.
20 ember az nagyon kevés, az oda jelentkezőknek a krémjét veszik fel, míg államisoknál a 280-ba beférnek rosszabb teljesítményű hallgatók is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!