Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki ügyvéd vagy annak tanul!...

Aki ügyvéd vagy annak tanul! Megérte ezt választani, mik okozhatnak nehézséget?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok, és be kell adnom a jelenetkezést az egyetemre is. Gondolkozom a jogi karon, csak szeretnék először tájékozódni róla. Nagyon jó memóriám van, a száraz szövegekkel nincs gondom. Csak pár mondatban szeretném tudni,hogy mi lehet rossz benne.
2010. jan. 2. 11:34
 1/5 anonim válasza:
Az, hogy egy natúr jogi diplomával sz@rt se érsz, maximum a szakvizsga letétele után kezdhetsz önálló ügyvédi tevékenységet ( a kamarába való felvétel cirka fél milla még ezek után, egy most szakvizsgázott kolléga járt utána). Ha nincs valahova nagyon jó hátszeled, akkor valami mással is társítani kell a tanulmányaidat (pl. mellette gyakorlatot teljesíteni, szakfordítóit csinálni, tanulmányi versenyek...)az, hogy beszélsz valami nyelvet csak akkor ér vmit, ha a szaknyelvvel is boldogulsz...kérdés, hogy milyen területen szeretnél elhelyezkedni, ügyvédekkel pl már Dunát lehet rekeszteni, a bojtároknak sok helyen nem is fizetnek,rosszabb esetben nekik kell fizetni, hogy a gyakorlatot valahol megszerezhessék (mert a szakvizsgához kell ám 3 év gyakorlati idő, és nem mindenkinek jut ám önkormányzatnál, vagy egyéb kényelmesebb helyen meló, a legtöbbnek ügyvéd mellé kell elmennie).
2010. jan. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
ja, és azt kifelejtettem, hogy nem a magoláson van a hangsúly, hanem inkább a gondolkodáson, főleg, ha egyszer kikerülsz az egyetemről. Nem az a lényeg, hogy be tudd biflázni, mert baromi gyorsan változnak a jogszabályok hanem egy jó alap, hogy az egész logikáját megértsd, hogy aztán konkrét esetnél tudd, mit hol találsz, melyik jogszabályhoz kell nyúlni, mivel lehet zsonglőrködni...stb.Ezért van az sokszor, hogy nem is a színötösöknek van igazán sikerük, hanem akik alkalmazni is tudják a leírtakat, nemcsak szó szerint visszaköpni. Csak hát a középiskolában elég kevés olyan óra van, ahol nem erre treníroznak...
2010. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi a rossz benne? Kezdjük a felvételinél:

Csökken a felvehető létszámkeret, vagyis a tavalyi ponthatároknál jóval magasabbra számíts, gondolom ez érthető. (olyan 450 körülire)

Nem véletlenül csökkentették, marha sok jogász van.

Ügyvédből rengeteg, nekem egyik ügyvéd ismerősöm mondta, aki már idős és rengeteg év tapasztalata van a szakmába, hogy ne ezt válasszam. Nem is a nehézsége miatt, hanem azért hogy később eltudjak helyezkedni. Nagyon sokan nem tudnak, és ezt nem is reklámozzák. Minek? Az egyetem lesz*rja, hogy te mi leszel miután elvégezted azt az 5+3évet. Nekik csak a pénz kell semmi más.

Mindenki tudja azt, hogy manapság a diplomával qrva nehéz elhelyezkedni, jogival meg pláne az. Erre mindenki megy tovább fősulira, egyetemre, és utána csodálkozik, hogy alig keres meg nem talál munkát. Valamiért mindenki úgy gondolkodik, hogy velük úgysem lesz ilyen. Jah nem a nagy sz*rt. Sajnos látom ezeket. Az a bizonyos ügyvéd ismerősöm, akinek ügyvédirodája van, nem rég kiírt egy álláshirdetést. Olyan 2-3000 önéletrajzot kapott, pedig neki csak egy ember kellett. el lehet gondolkodni ezeken, hogy vajon megéri-e.

2010. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát inkább maradjak az idegenforgalomnál meg a nyelvtanulásnál?:D
2010. jan. 2. 17:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Nos én nem akarom megmondani, hogy mit tegyél. Ez az oldal nem pályaválasztási tanácsadásról szól, pusztán azt írjuk le ami velünk történik.

A jogász szakma első ránézésre igen vonzó. Társadalmilag nagy megbecsült VOLT. Igen, itt a volton van a hangsúly. Manapság szinte megint ugyan az van, mint anno 1849 és 1867 között. Mindenki tódul az értelmiségi pályák felé. Szárazberky Nagy József gondolatai jutnak az eszembe: "az ügyvédek száma úgy megszaporodott, hogy kénytelen volt jégtörő Mátyás szokását felvenni, akiről azt mondják: ha nem talál jeget, csinál jeget."

Ugyan ez volt régen, amikor mindenkit toltak az érettségi felé. Mit lett vele? Elértéktelenedett, nem ért semmit. Amiből sok van az keveset ér.


Erősen haladunk a globalizáció felé. Az internet pedig csak segíti ennek alakulását. A külföldi kultúra gyorsan terjed. Sokkal gyorsabban, mint évtizedekkel ezelőtt. Szinte minden a külföldi országok körül mozog. Ezért nyelvvel, meg amit te írtál idegenforgalommal sokkal nagyobb hasznát veszed, mintha a magyar jogrendszerről tanulnál. Jogászként csak itthon veheted hasznát a tanultaknak. Ha egyáltalán hasznát tudod venni. Ekkora konkurencia mellett azért nehéz valamit is kezdeni vele.


Sokan abban a hitben élnek, hogy de jó elmennek egyetemre, végigbulizzák azokat az éveket, közben átmennek majd a vizsgákon, és utána majd tárt karokkal fogadják őket. Hiszen ő értelmiségi, neki van diplomája. A nagy francokat van ez így. A változó világgal a gondolkodásnak is változnia kéne. Külföldi országokban ált. ez így van, ők azért tartanak előrébb. Sajnos nálunk még nem vált divattá ez a szokás...

2010. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!