Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TTK fizika vagy BME TTK...

ELTE TTK fizika vagy BME TTK fizika?

Figyelt kérdés

Inkább gyakorlatiasabb tudást szeretnék kapni, gondolom akkor a BME, de az eltén nagyobb a múltja e téren.De nagyon sok embertől hallom, hogy megbánták, főleg az eltén:S, mi ennek az oka?

Elsősorban saját tapasztalatokra vagyok kiváncsi! Első, másodévesek, hogy érzitek ott magatokat?


2009. dec. 31. 13:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ja igen, írták itt előttem hogy deriválni, integrálni alapból tudni kell. Ez 100%-ig igaz! Olyannyira igaz, hogy MÁSODIK órán már MÁSODRENDŰ DIFFERENCIÁLEGYENLETEKET oldottunk meg!!!
2011. máj. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 novidad válasza:
97%

Látom, hogy régi a fórum, most találtam meg, de muszáj válaszolnom, hátha valaki idáig bírta az olvasást. Az hogy az ELTE-n nincsenek megtartva az órák, és hogy kalap szart sem érnek az semmi más, csak hazugság. Az ELTE-n kiváló oktatók vannak, színvonalat előadások és persze kihívás. Nem kell belerokkanni. Ha nem adsz bele mindent, akkor is elvégezhető egy kettes-hármas átlaggal. Nem kell tudnod deriválni, integrálni, az csupán csak egy nagy előny, de megtanítják. Igen, a második mechanika órán már van szó másodrendű, lineáris, (in)homogén diffegyenletekről. Nem kell őket tudnod megoldani, de ezek működtetik a világot, ezért van róluk szó. Nagyon érthető és világos módon van elmagyarázva. Nem kell félni az ELTE-től. Tanulni kell, szeretni kell, de 4.5-ös átlaghoz sem kell szuperhiperzseninek lenni. Érdekeljen, járj be az órákra és tanulj. Ennyi az egész.

Az, hogy melyik egyetem a jobb, szerintem értelmetlen kérdés. Én ELTE-s vagyok már lassan három éve és nagyon élvezem.

Gyakorlatiasság... Az ELTE többet is nyújt belőle, mint ami egy fizikusnak szükséges, ezt tudom garantálni.

2013. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 glatt válasza:
100%

Üdv mindenkinek!


Olvastam a hozzászólásokat, és találtam pár szélsőséget, amit árnyalnék. (Jártam az ELTÉ-re).

Az, hogy az ELTE TTK fizika brutálisan nehéz, és

jó eredményekkel is szívni fogsz, nem igaz, pont fordítva.

Első félévben a legbuktatósabb tárgy a Vektorszámítás,

de őszintén szólva csak arról van szó, hogy mennyire

vagy affin iránta, vagyis mennyire nem idegenkedsz tőle.

Igazából a vektorszámítás, meg a hasonló alapozó tárgyak csak a matematika bölcsije, a legalapvetőbb 100+ éves

tudományt tanítják meg, azaz ezer helyről tudsz utána olvasni, ha nem tetszik az előadás, csak a követelménylista legyen meg. Ha valaki ezt nehéznek találja, az olyan, mint amikor az általános sebész

elájul a vértől. A lényeg az, hogy nem vészes.

Más.

Az eggyel előttem hozzászóló azt írta, hogy

hazugság az, hogy egy csomó órát nem tartanak meg.

Nos, megint csak fordítva. Ilyen az ELTÉ-n előfordult,

az oktatás minősége tanárról tanárra nagyon erősen változik. Igen, gyakori volt az egyik tanár esetében,

hogy nem jött be előadásra, elkésett az esti ZH-járól,

nem lehetett elolvasni az írását a táblán, ezen kívül

nem lehetett ez ellen semmit se tenni, mivel kb. az egész

kart elkorrumpálta. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy

meg fog buktatni, mert akkor veled együtt mindenkit

kiszórna, őt meg elküldenék. Az emberek valahogy mindig

átmennek nála, nem feltétlenül azért, mert "csal", hanem

mert kreatív módon valahogy leadja az anyagot. Esetleg

úgy, hogy pár szorgalmi tárgyat áttol a következő

félévre. Képzelheted, milyen szinten elkorrumpálta

az ELTE TTK-t, ha ezt megengedheti magának.

Jól érezni egyébként jól éreznéd magad ott, szerintem,

amikor én voltam ott, az egésznek olyan "buli van" hangulata volt. Gondolom, szerezned kell majd jó sok

ismerőst ott, az nem árt.

Viszont nem minden megy papírforma szerint.

Részben amiatt hagytam ott, mert pölö 2. félévben

írtam egy 5-ös termodinamika ZH-t, év végén felkerestem

a gyakorlatvezetőt, hogy mikor lesz a 2.Zh... bejártam

különben...kiderült, hogy már volt, meg a pótZH is,

és ezzel bebuktam a tárgyat. Megbánás, segítség,

helyrehozás fel se merült a tanár részéről...

Hozzátenném, hogy félév elején úgy vettem fel a termodinamikát, hogy valamilyen adminisztrációs hiba

folytán a rendszer különben letiltotta, és csak

nagy levelezések után lehetett mégis, szóval

ennyi fáradtság után csak úgy "nem teljesíteni"

a tárgyat igazságtalannak tűnt. Nekem személy

szerint az ilyesmi nem tetszik, szóval elmentem.

2014. jan. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Davido7 válasza:

Én BME másodéves vagyok. Szerintem ebben a kérdésben nem tudsz nagyon rosszul dönteni, hiszen átmehetsz egyik egyetemről a másikra Msc-zni is. Persze egy is hátrányod lesz hogy nem ott tanultál Bsc.-t de az nem számottevő.


BEKERÜLÉS


Az egyetemre készüléshez annyit tudok írni, hogy nyílván minnél többet tudsz középiskolából annál jobb. Ha középszintűvel jössz akkor is meg lehet csinálni, ha van elég eszed + szorgalmad, max lassabban fogsz haladni. Ha azért nem érettségiztél emelten mert nincs hozzá eszed akkor válassz másik szakot. (Én egy matek középszintűvel jöttem, fizikából pedig nem is érettségiztem, mert nem ide készültem eredetileg.)


HASONLÓSÁGOK


Mindkettő ugyanolyan nehéz. Nagyon sokan kibuknak és akik bent maradnak azok sem időre végzik el. Ez alapján ne válaszd egyiket vagy másikat.


KÜLÖNBSÉGEK


Én tanultam ELTE-s jegyzetből és szerintem igaz az hogy a BME-n gyakorlatiasabb a képzés. Ez jó lesz az elhelyezkedésnél, de van egy benyomáson hogy az ELTE-n a matek alapokat jobban megtanítják. A BME-n van egy olyan hozzáállás hogy oldd meg gyakorlatiasan a feladatot és kit érdekel hogy tisztában vagy-e a mögötte rejlő matek bizonyításokkal. Szerintem egy BME-s talpraesettebb lesz ha majd a munkahelyén problémákat kell megoldani, viszont könnyen zavarba lehet hozni az elméleti alapokkal. De ezek is csak árnyalatnyi különbségek, továbbra is azt mondom hogy a két szak átjárható, aztán ki tudja még hol kötsz ki amikor munkába állsz. BME-ről is lehet elméleti irányba menni.


Meg a BME-n érződik egy ilyen mérnökies beütés, pl a Villanykaros tanárok oktatták nekünk a programozást (nagyon jól!), meg a matek tanárok az építész hallgatókat is oktatják és valahogy ez a szemlélet is tükröződik mintha. Régen a BME-n a szak neve az volt hogy "mérnök fizikus".

2017. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Davido7 válasza:
+ kiegészítés: Az oktatás mindkét helyen szar. Nem érdekli őket a hallgató, nem mondják el az anyagot, nincs idő elmondani mert rengeteg az anyag, nincsen jól leírva nyomtatott formában sehol, úgy kel összekukázni amiből felkészülsz a vizsgára. Mindkét helyen egyből a mélyvíz, diff egyenletek amikor még a deriválást sem tanultad egyetemi szinten, hogy csak egy példát említsek. Az ELTE-n talán jobban fel van építve a mintatanterv, a BME-n egy saláta az egész, és minden hallgató véleménye az hogy ezt a tananyogat min 7 félévre szét kellene húzni, de lehetne 8-ra is. Persze magadnak is széthúzhatod :)
2017. aug. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A fizikus szakkal általában az a gond, hogy nem igen keresik a piacon.


Persze, senki nem mondott olyat, hogy a fizikus szak "önmagában értéktelen" lenne. Csak épp fizikust nem igen keresnek - ahogy ismerősöm fogalmazott, aki fizikusként végzett.


Ráadásul ezzel a diplomával még a fizu sem jobb, mint bármilyen másik mérnökivel. Pl. Boschnál levő fizikus ismerősöm nem visz haza többet, mint a gépészek, mechatrósok pedig kb. ugyanazt csinálják. A legtöbb fizikus ismerősöm pedig mondjuk egyetemi kutatócsapatokba került minimálbérért dolgozni. Van ismerősöm, akit nem vettek fel fizikusnak az ELI kutatóba, de a másik haveromat mechatrós diplomával igen. Van, aki fizikus képzés után mérnökit kezdett el, új BSC. Szerinte rossz döntés volt oda jelentkezni.


Ennyi. Maga a szak rossz szerintem. Kevés a lehetőség a diploma megszerzése után. Persze tanulsz fizikát, matekot, hőtant, méréstechnikát, stb... amik amolyan mérnöki tárgyak, de a legtöbb tárgyad semmire nem jó a való életben, pl a kvantummechanika, relelm és társai. Menj mechatornikai mérnöknek, és tanuld meg önállóan a lézereket, optikát, stb... ugyanúgy elmehetsz lézerkutatónak, vagy pedig teleszkópokat fejlesztgetni. Még jobb eséllyel is kb.


Rengeteg ismerősöm lett fizikus, szinte mindenki megbánta.

2022. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!