Titeket nem zavarna, ha egyetemen csak önköltségesre vennének fel, nem sikerulne államira bejutni?
Az állami is csak hitel, ráadásul kamatban rosszabb feltételekkel. Ha pedig azt az opciót választod, hogy Magyarországon dolgozol, akkor a fizetéskülönbség miatt buksz el ugyanakkora összeget.
Vagyis, csak akkor jársz jobban az államival, ha valamiért amúgy is mindenképpen Magyarországon szeretnél dolgozni.
Minden más esetben gyakorlatilag mindegy.
Ezt kifejtenéd légyszi jobban, ha szépen megkérlek? :)
Amúgy pénzügy és számvitelre jelentkeznék, ezt nem tudom mennyire lehet hasznosítani külföldön.
Ha külföldön nem lehet, akkor itthon sem.
Valójában az államilag finanszírozott képzés ma Magyarországon azt jelenti, hogy egy kedvezményes hitelt biztosít a tandíjra az állam.
Ennek a hitelnek hasonlóak a feltételei, mint a diákhitelnek, de van néhány kedvezményes törlesztési lehetőség. Az egyik legfontosabb, hogy ha a képzést követő 20 évben a képzésed idejének kétszeresét Magyarországon adózott munkaviszonnyal vagy egyéni vállalkozással töltöd, és fizeted a járulékokat, akkor nincs más törlesztési kötelezettséged.
Vagyis, ha te mindenképp Magyarországon akarsz majd dolgozni, akkor neked ezt az ösztöndíjat érdemes elfogadni, mivel akkor számodra a törlesztés nem lesz megterhelő.
De ha utána számolsz, a legtöbb szakma esetén Nyugat-Európában vagy Észak-Amerikában az itteni fizetésed többszörösét keresed, és ha ebből törleszted a hitelt, akkor végeredményképpen még mindig több pénzed marad, mintha Magyarországon dolgoztál volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!