Melyik szakiránynak van több értelme? Orvos, közgazdász vagy ügyvéd? Tapasztalatok? Egyetemek?
Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni. Mindegyiket meg tudnám csinálni,nem arról van szó..csak nem tudom h melyik lenne a legjobb döntés.2014. febr. 26. 22:35
1/8 anonim válasza:
Sokan vágtak már úgy egyetemnek, hogy meg tudják csinálni, de év végén kibuktak. De ha tényleg van elég kitartásod, eszed és elhivatottságod, akkor az orvosit mondanám. Persze utána jobban jársz külfölddel. Ott nem ilyen nevetséges fizetések vannak.
Ügyvéd semmiképpen nem lennék. Közgazdász képzésnek a BCE-n van a legtöbb értelme, mert annak van a legjobb neve.
3/8 anonim válasza:
A jogász sem rossz szakma, nem kell feltételenül ügyvédnek menni végzés után-
4/8 anonim válasza:
Egyébként egyetemről van szó vagy középiskoláról?
Mert én egyetemet hittem. De ha középsuliban kell választani, akkor a közgázt mondanám.
5/8 anonim válasza:
Most (állami) közgazdaságra meg jogászképzésre elég nehéz bejutni (ponthatár miatt)
Akkor még az orvosira kell annyi pont (de az meg hatéves)
6/8 anonim válasza:
Vagyis az orvosira (államin) nem kell annyi pont, mint
a másik kettőre, de azt meg tovább tart elvégezni
7/8 anonim válasza:
Igen, 6 éves az orvosi, de van egy kis bibi. A diplomával kb kitörölheted. Utána még minimum 5 év, mire kezdő szakorvos leszel (meglesz a szakvizsgád). Tehát 11 év, mire érdemben elkezdhetsz dolgozni. Persze az 5 év rezidensi idő alatt is dolgozol, de szinte még semmit se csinálhatsz egyedül, mert nem vagy szakorvos. Akkor a pontok. Aki azért megy orvosira, mert oda nem 485 pont kell, hanem kevesebb, be se adja a fevételit. Bekerülni egy dolog. El is kell végezni. Lehet, hogy egy könnyebb szakra nehezebb bekerülni, de elvégezés tekintetében mind a 4 orvosi a legnehezebbek között van. Plusz nagyon nem mindegy, hogy X pontot pl közgázra egy emelttel meg nyelvvizsgákkal kell elérni, vagy 2 emelttel. Meg az se mindegy, hogy miből emeltezel, mert azért a biosz-kémia/fizika nem épp a legkönnyebb tárgyak.
8/8 anonim válasza:
Megnyugtatlak, jogász diplomával sem lehet a végzés után rögtön érdemben dolgozni. Vegyünk egy bírót. 3 év a szakvizsgáig (fogalmazó), utána két évig bírósági titkár, utána csak ideiglenesen bíró, és akkor is még mondhatják, hogy nem nevezik ki (vagy sokáig nincs hely, ahová kinevezhetnék).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!