Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem vs. PTE vs....

Óbudai Egyetem vs. PTE vs. BME vs. KeFo? Melyik a gyakorlatiasabb?

Figyelt kérdés
2014. febr. 25. 22:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ja és igen, még szép hogy gyárthatsz integrált áramkört. Mind THT mind SMT technológiában magunk gyártunk, az általam említett "elektronikai technológia" labor foglalkozás keretében.
2014. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképpen az OE lesz az első helyen, már csak azon gondolkodom hogy mernokinfo vagy villamosmernok legyen e..
2014. márc. 2. 17:53
 13/22 anonim ***** válasza:

Hmm.. Ez igazán nehéz választás. Én villamosmérnök szakon vagyok, de azt mondom neked, hogy a mérnök-info is nagyon nagyon jó. Döntsd el mennyire szeretsz programozni.


Én úgy voltam vele, hogy imádok programozni, ezért meg is tudok tanulni magamtól + a suliban volt 3 szemeszter programozás ( hardverprogramozás is ). Ezért választottam inkább a villamosmérnökit, mert akkor programozni is tudok, és még elektronikázni is mélyebben. :P


A kecske is jóllakott, a káposzta is megmaradt.

2014. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A mérnökinfo szak az ÓE-n már részben BME, mert BME-s tanárok is átjárnak oda tanítani.. sokan azt mondják, alig van már különbség a két tanterv közt, csak a tantárgyak neve más.
2014. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Újjaj, ez keményen hangzik. Én nem vagyok akkora agykoponya hogy a legnehezebb egyetem (bme) szintjének elvarasainak megfeleljek. Kicsot felek, nem akarok kipottyanni.
2014. márc. 2. 23:01
 16/22 A kérdező kommentje:
Még a kefon és a
2014. márc. 2. 23:02
 17/22 A kérdező kommentje:
Még a kefon és a pte-n gondolkoztam, de nekem nagyon fontos a gyakorlat orientaltsag, es ezek szerint a kefo eleg gyenge ebbol a szempontbol..
2014. márc. 2. 23:02
 18/22 anonim ***** válasza:

A KeFo-n a mérnökinfo oktatás tulajdonképpen a szegedi egyetem tanterve szerint megy. Mint egy kihelyezett tagozat. Némely tárgyat SZTE-s tanár is tartja. Sajnos nem sok mindenre jó a képzésük. A PTE-s villamosmérnök nagyon gagyi, a mérnökinfójukról nem tudok nyilatkozni. De végső soron programozni mindenhol magadtól tanulsz meg. :D Ott nem kell mérni, vagy tervezni. Begyakorlod az otthoni gépeden és kész. Akárhova mehetsz mérnökinfora ha komolyan veszed a szakmád.


Villamosmérnök szakot viszont Kandón csak ajánlani tudom.

2014. márc. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Aki mondta, hogy az OE-n van SMT meg THT gyárts... nem kevered te az IC és a NYÁK gyártást véletlenül? :) Az eketronikai technológia bizony a NYÁK gyártás, az IC gyártás az már mikroelektronika tisztaszobában, szilícium lapkára. Persze lehet, hogy az is van az OE-n, csak nem tartom valószínűnek, ha tévednék cáfolj meg. Technológia laborom nekem is volt, én is gyártottam nyákot, de tekintve hogy azt a kollégiumon belül is meg tudom tenni, nem tartom akkora számnak.


"munka világát is megjártam" Esetleg megkérdezhetem milyen területen dolgoztál? Én is dolgoztam mint BME-s hallgató, még a BSc. alatt is és nem kellett hosszú hónapokig terelgetni.

2014. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem keverem. Integrált áramkör tervezés is zajlik, de NYÁK gyártás is. Az előbbi szakirányon ( mikro ) az utóbbit mindenki csinálja BSc-n. Fejlesztőmérnök gyakornok voltam, másodéves BSc-sként az egyik multicégnél. Ketten voltunk ott kandósok, és három BME-s gyakornok volt. Nos.. részükről olyan kérdések merültek fel, hogy miért épp négyszögjellel vizsgálom meg a kábelt, amit a kezembe nyomott a főnök. De előfordult olyan is, hogy halkan kérdezte valaki "Mi is volt az a pointer?". Bizony. Akkor jöttem rá, hogy mennyire jól jártam én a Kandóval. Bár lehet általánosítok, de ezek a tapasztalataim.
2014. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!