Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem vs. PTE vs....

Óbudai Egyetem vs. PTE vs. BME vs. KeFo? Melyik a gyakorlatiasabb?

Figyelt kérdés
2014. febr. 25. 22:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Milyen szakról lenne szó?

De ha általánosan érdekel, akkor a BME-t kell mondanom.

2014. febr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mernokinfo vagy villamosmernok. Melyik a legngyakorlatorientaltabb, es melyiket mennyire nehez elvegezni, van e egyaltalan ilyen szempontbol kulonbseg koztuk?
2014. febr. 26. 00:01
 3/22 anonim ***** válasza:

Mérnökinfó -> BME

Villamosmérnök -> BME, ÓE


Többit felejtsd el!

2014. febr. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Miért? Mernokinfo OE nem jó? Bme-ről azt hallani hogy érezhetően nehezebb főleg a magek mint az OE-en.
2014. febr. 26. 07:13
 5/22 anonim ***** válasza:

Egyértelmúen az ÓE. :D Jó összehasonlítási alapom van, mindkettőre jártam ( BME és ÓE ) ezen kívül öcsém KeFo-ra jár, egyik kollégám pedig PTE-re járt.


Gyakorlatiasság szerint:


1. ÓE

2. PTE

3. BME

4. KeFo


BME-n csak egy csicska önlab van :D Szinte minden csak elméletből áll... papíron programoztunk stb. Digiten ledvillogót építenek, az ÓE-n pedig FPGA-t programoztunk. Nem tudom. Mi a gyakorlatiasabb? :) De persze költői a kérdés.


Ha konkrét adatra van szükséged:

- villamosságtan labor

- elektronika 1 labor

- elektronika 2 labor

- anyagismeret labor

- elektronikai technológia labor

- villamos energetika labor

- prog 1 labor

- prog 2 labor

- műszaki dokumentáció labor ( ez inventorral való tervezést jelent )

- hiradástechnika labor

- digitális technika labor

- méréstechnika 1 labor

- méréstechnika 2 labor

- automatika labor

- automatizálás labor

- beágyazott rendszerek labor

- önálló projekt 1

- önálló projekt 2


Ennyi ami így hirtelen eszembe jutott. De van még ...


Ezzel szemben a BME-n:


- önlab

- anyagtudomány labor

- digitális technika labor

- szakirányos labor


( Oda járó ismerősöm elmondása alapján )

2014. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


- auto labor

- prog labor

- hvt labor


( ezzel kiegészítve :D )


De nem írom le a véleményemet, csak a kérdésre válaszolok inkább: Óe a leggyakosabb :)

2014. febr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszod. OE lesz, ha az infora nem vesznek fel akkor lesz ugyanott a villamosmernok. A velemenyedet is leirhatnad! :) tenyleg a kefo a leg elemeletibb?
2014. febr. 28. 13:38
 8/22 anonim válasza:
100%
Én a BME-re járok, azt kell tudnod, hogy neked melyik képzési forma tetszik jobban, az, hogy elméleti alapok nélkül bedobnak gyakorlatot csinálni és nem is tudod igazán, hogy miről van szó, vagy az, hogy alaposan megtanítják az alapokat, mielőtt a gyakorlatot tanítani kezdik. A BME alapvetően egyetem, 5 éves képzésre van beállítva, akkor érdemes oda menned, ha MSc-re is akarsz jelentkezni, az OE főiskolai igazából, ott főiskolai képzés van, csak BSc. A BME-n is vannak gyakorlati tárgyak, ott is programozol FPGA-t, mikrokontrollert, gyárthatsz saját integrált áramkört (ezt nem tudom OE-n lehet-e egyáltalán), csak inkább a 3-4. évben vannak ezek, erős elméleti alapozás után. Az OE-n már korán vannak mérések, cserében nem biztos hogy annyira érted, hogy pontosan mit is mérsz. Döntsd el neked melyik a szimpatikusabb és akarsz-e MSc-re menni, és ez alapján válassz, a BME és az OE is jó, voltak mindkettőről kollégáim.
2014. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszi, az OE ugye azért valamivel könnyebb mint a BME?
2014. márc. 2. 10:51
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ÓE könnyebb mint a BME, és nincs szó arról, hogy elméleti alap nélkül következik a gyakorlat, inkább arról, hogy csak azt az elméletet adják le, amire szükség van. Pl. nincs szükség számítástudományra sehol. :D De nincs szükség arra sem, hogy gyakorlat nélkül tanulj méréstechnikát...


Az a véleményem, kedves kérdező, hogy senki nem emlékszik arra, mit tanult általános iskola 6. osztályában történelemből. Épp ez a lényege a gyakorlatorientált oktatási formának, ami az MIT-n vagy a Tokyoi egyetemen is folyik. Ugyanúgy van elméleti oktatás, de az sem száraz, hanem szemléletes.


Pl. Laplace transzformáció esetében úgy tálalják a matek feladatot, hogy az valami valóban hasznos áramköri tulajdonságot ír le, nem pedig úgy mint a BME-n hogy transzformáld le, vagy ülj le egyes.


Ezen felül az ideális esetek tárgyalásával semmire sem megyünk, ezzel szemben az akár valóban megépített, és részletesen taglalt - itt kerülnek elő a valódi hibalehetőségek - áramkörökön többet lehet tanulni, mint 1000 oldal könyvolvasásból. Meglátás kérdése...


Az előző válaszolónak pedig csak annyit tudok mondani, hogy a munka világát is megjártam, és bizony nem a kandósok azok, akiket a munkáltatónak még hosszú hónapokig terelgetni kell, mert nem tudják mi hol van. Ők pontosan tudják, hiszen begyakorolták. Általános tévhit.


Éxer a műxer! Hajrá! :)

2014. márc. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!