Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy boldogulnak/boldogultak...

Hogy boldogulnak/boldogultak egyetemen azok a kalkulussal, akik gimnáziumban közép matekot tanultak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, hogy a gimis közép matek mennyire ment... Ha valaki fogékony a matematika nyelvére, és könnyen megérti a dolgokat, akkor szerintem nem lehet gond a Kalkulussal sem.

Én gimiben matekot középszinten tanultam, középszinten 98%-ra érettségiztem belőle, és szeretem is, meg mindig is értettem...

Most tanulok Kalkulust az egyetemen, szerintem tanulható az anyag, persze gyakorolni sokat kell, hogy rögzüljenek a feladatok. A tételeket, definíciókat természetesen nem szeretem, de hát leülök, és megtanulom őket.

2009. dec. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sehogy nem boldogultam, mert nem tanultam, ki is vágtak. Nyáron elővettem a jegyzeteimet és megdöbbenve tapasztaltam, hogy ha leültem volna és tanultam volna, az anyag jelentős részét simán megértettem volna.
2009. dec. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tesóm 100%os közép matekot írt, de a kalkulussal megszenvedett:D Bár lusta mint az állat, és a tanár is köcsög volt:D Csak arra emlékszem, h többször kellett felvennie a tárgyat:D (informatikusnak tanul)

Barátnőm most kezdte az egyetemet, de nagyon szenved vele. (gazdálkodás és menedzsment szakon tanul)

2009. dec. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gimnáziumban még nem tanultunk analízist. Az egyetemen eléggé nehéz volt, az első féléves vizsgát csak harmadszorra sikerült leraknom. Később is többször megbuktam a szorosan ráépülő tárgyakból, de végül sikerült lediplomáznom.
2009. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!