Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi tudományegyetemnek...

Szegedi tudományegyetemnek vagy Eötvös Lóránd Tudományegyetemnek jobb a biológia képzése?

Figyelt kérdés

Hol jobb a képzés? Melyik az elismertebb/ egyetem? Melyik diploma ér többet? MIÉRT MONDJÁK AZT HOGY AZ ELTÉT NEHEZEBB ELVÉGEZNI, MINT SZEGEDET?

Nem csak Magyarországon, hanem nemzetközileg is érdekel. Azt tudom, hogy a SZTE biológia képzése híres de az ELTE biológia képzése mennyire?



#biológia #Szegedi tudományegyetemnek #Eötvös Lóránd Tudományegyetemnek
2014. febr. 9. 11:28
 1/8 A kérdező kommentje:

Például. Ez tényleg így van? És SZTE is ilyen? Itt egy komment ELTE-ről:


Én már a negyedik évet húzom itt, de ha ott állnék a jelentkezés előtt tuti nem jönnék ide mégegyszer. Persze a nyílt napon minden szép és jó, ott nem elrémiszteni akarnak titeket. A mi évfolyamunk anno a bevállattannal rögtön az első félévben megszívta, kb 300 emberből a fele 1 év csúszással indult. Aki nem így kezdte az pedig máson hasalt el. Rengeteg szórótárgy van, és persze minden mindennek az erős előfeltétele, így ha egy tárgyat buksz rögtön csúszol. Akkor ott van a növénytan szigorlat is, ahol még a beugrón sem lehet átjutni. Ismerek egy csajt aki 4x vette fel, kirúgták, újrafelvételizett, és még így sem jutott be felelni... Voltam olyan vizsgán is ahol 20/20 volt a bukási arány... :) Szóval ha nagyon kitartó vagy, csak akkor gyere ide. Egyébként tényleg nagyon jó a közösség, csak én már megcsömörlöttem ebben a szívtelenségben, amit egy két tanár csinál a diákokkal. Csak azért írtam le ezt, mert amikor idekerültem, az a benyomásom volt hogy itt minden szép és jó, de erről a mentorok sem világosítottak fel, és senki nem mesélt a szak árnyékos oldalairól :)

2014. febr. 9. 11:43
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, minden színvonalas egyetem ilyen. Ó tanulni kell és nem lehet végigbulizni az egyetemi éveket... húú borzalmas.

Én Szeged párti vagyok, mert nem szeretem Pestet, de ez a komment amit ide bemásoltál röhejes. Én PTE ÁOK-ra járok és képzeld én is ismerek olyan csajt aki kilencszer elhasalt az anatómián, de attól még nem az egyetem a hülye, hanem az adott illető, továbbá van olyan ismerősöm, aki ELTE bioszra járt, de ő nem sírt, mint a fürdősk.rv@.

Azt kellene belenevelni, a tipikus hülye magyar fiatal fejébe, hogy a közhiedelemmel ellentétben az egyetem, nem csak a bulikról szól, hanem elsősorban a tanulásról, és akkor nem születnének ilyen kommentek.

300 embernek a fele csúszik? Amíg egy egyetemre 400 alatt van a ponthatár egy 500 pontos rendszerben ez teljesen normális, mivel az érettségi egy vicc. Amikor én felvételiztem bioszra 438 pontom lett volna 480-as rendszerben, de csumpi 357 ponttal be lehetett már kerülni, ami nevetségesen alacsony. A hülyék, és a lusták kihullanak, aki pedig odavaló abból biológus lesz, ilyen egyszerű a szituáció.

2014. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Melyik diploma ér többet? "


Milyen területen akarsz dolgozni?

Ez a kérdés így értelmetlen, több konkrétum kellene, kérlek kicsit írj a vágyaidról, elképzeléseidről. Milyen tárgyak mennek jól, mit szeretsz stb stb

2014. febr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kedvenc tantárgyam a biosz és ez az egyetlen tantárgy, amit bármikor éjszakáig képes vagyok tanulni. Nagyon szeretem.

Elsősorban gyógytornász szeretnék lenni. (Először a Semmelweis-en jelölöm meg, aztán Szegeden) Tudom, hogy sokan mondják, hogy már Dunát lehet rekeszteni velük, de én már 9. óta szeretnék gyógytornász lenni, szóval az álmomon ez nem változtat.

Azután a sima biológiát szeretném megjelölni, amivel aztán szintén gyógytornász szeretnék lenni (ha lehetséges ebből átmenni) vagy ami még érdekelne az az élelmiszer minőség ellenőr, de igazából mindegy mi, ha biológia. Egyik ismerősöm orvoslátogató lett és a SZTE-en biológia szakot végzett. Csak ne laborban kelljen kutatnom, mert egész nap a számítógép monitorját nem bírnám nézni.

2014. febr. 9. 17:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Szegedre menj, ott jobbak a természettudományos tantárgyak, ELTE inkább bölcsészetben erős, de abban nagyon.
2014. márc. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
1. válaszoló: úgy látom valaki nem az ELTE-re járt :) egyetlen egy embert sem hallottam így beszélni a hallgatók közül a követelményekről, még azokat sem sem, akinek meglett mindene egy vizsgaidőszak alatt. (bár kevesen vannak ilyenek, a legtöbben valamit elbuknak, általában próbálják azokat amire nem épül sok minden, de mint ahogy az első kommentben olvasható, általában minden erős előfeltétel, tehát egy sikertelen vizsga egyből egy év csúszást jelent..)
2014. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző, azért azt ne próbáld már bemesélni nekem, hogy az ELTE biosz nehezebb, vagy több tanulást igényel, mint bármelyik orvosi.

Ha egy mérnök sírna itt, akkor azt megérteném, mert ott tényleg lehet olyan matek példákat feladni, hogy 100 emberből 100 bukik. De a biológia rohadtul nem ilyen. Le kell ülni és meg kell tanulni.

Biztos ELTE bioszon is vannak szívás tárgyak, de mindenből át lehet menni. Csak mondjuk évközben tanulni kéne, ja az luxus? Akkor bizony szopni fogsz.

Arról nem is beszélve, hogy orvosin is minden mindennek előfeltétele. Csak ismételni tudom magamat, oda is felvesznek egy csomó olyan embert akinek nem csak a biosz szakon, hanem a felsőoktatásban sincs semmi keresnivalója. A szemetet pedig ki kell szórni. Igaz milyen borzalmas, hogy egy egyetemen tanulni kell?

2014. jún. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves 2014-06-27 20:13!

Most olvasom csak a kommented.. Képzeld, attól, hogy trágárul, és lekezelően beszélsz másokkal egy olyan dologról, amiről fingod sincs, még nem lesz igazad :)

1. Ki és mikor próbálta bemagyarázni, hogy a biosz nehezebb mint az orvosi? kérlek mutasd meg hol látod ezt :)

2. Egyébként köszönöm, eddig sikeres volt az összes félévem, és 3,6nál rosszabb átlagom nem volt. Mindezek ellenére azt mondom, hogy igen, szopás, mert az elte ttkn biosz szakra felvesznek 280 embert, akiknek a 70%át kiszórják, hogy legyen pénz fenntartani az egyetemet az utólag fizetett tandíjakból.. És igen, mivel ez a helyzet, a tanárok mindenkire szarnak magasról.. (tisztelet a kivételnek)

Egyébként teljesen egyet értek abban, hogy szánalmasak a ponthatárok, csak veled ellentétben én nem általánosítok egy komment alapján :)

2015. febr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!