Mi a különbség a gazdasági szakok között?
Azt, hogy melyik papír mire jó, azt a munkaerőpiac kereslet oldala fogja eldönteni, és a perfekt nyelvismereted, ami már így is telített a hannlagtói szerződéses idők előtt végzettekkel.
Csak a pénzüggyel lehet karriert csinálni, akár nemzetközileg is, a többi pedig elvegetál, mert ennek az országnak az amúgy is gyakran változó jogszabályaiba börtönöz be, külföldi lehetőség vagy előrelépés nélkül.
alkalmazott közgazdaságtan -> érhet valamit
gazdaságelemzés -> kezdőként nem ilyen munkakörbe fogsz elhelyezkedni, mert ehhez nagyon sok évnyi tapasztalat kell a képzés után
pénzügy és számvitel -> Dunát lehet rekeszteni nyelveket nem beszélőkkel, ezen belül elsősorban a Nemzetközi Pénzügyek modulon végzettek futnak be karriert
turizmus-vendéglátás -> diplomás pincérképzés?
hozzátenném, hogy ezek a jövendölések csak protekció nélküli esetekben érvényesek.
Mindenképp azt ajánlom, hogy keress olyan >végzett< hallgatókat azokról a szakokról, amiket kinéztél, és beszélgess el velük, hogy milyen volt, és mi a lehetőségük. Ne dőlj be a felvi statisztikáknak, vagy az intézményi propagandáknak, a saját érdekedben!!!
Hát, azért az előttem szóló ezt kicsit egyszerűen látja. Nyilván a fő hangsúlyok a kérdés, és elég nagy különbség tud lenni, hogy mit akarnak tőled, na nem mellesleg milyen társaság van egy adott szakon. Hadd legyek konkrét:
Alk. kgt: ez a belépő elemző területekre, ezért aránylag ez a legnehezebb, legelméletibb. persze mindenre igaz hogy intézménye válogatja, de itt pl közgazdasági modellek és a folyamatok megértése a fontos.
gazdaságelemző: hasonlít az előzőre de több módszertani ismeretekkel. elég nehéz
gazdmen: ez tipikus vállalkozó / általános üzleti szakember képző szak, business jellegű, mindenből egy kicsi, de a fő szempont az üzleti életben való elhelyezkedés
kereskedelem-marketing: magáért beszél, előbbinél spécibb business, de pont ez a hátránya is, hogy nincs akkora rálátása, cserébe kicsit "meseszerűbb" részre fókuszál.
nemzetközi gazdálkodás: ez van ahol business, van ahol inkább elméletibb de ami közös hogy jó nyelvtudás és makro (nemzetközi) folyamatokra fókuszál, akár üzletiek akár közgazdaságiak az órák. ide kell két nyelvvizsga is.
pénzügy-számvitel: ez a legkomolyabb business képzés. elég széleskörű , de sokak szerint monoton és száraz. kétségtelen, hogy az egyik legjobb elhelyezkedési lehetőségek itt vannak (akár mester nélkül is)
turizmus: egy olyan üzletembert akarnak képezni, aki pl szállodát, vagy utazási irodát vezet. alapvetően közgazdász ismeretek, de az üzleti ismeretek a turizmusra specializálódnak.
még pár gondolat:
- mindig nézz körül az intézmények között, azonos név nem mindig azonos dolgot takar.
- turizmus, kereskedelem erősen kapcsolatfüggő terület, ha jó vagy ilyenekben akkor válaszd
- nemzetközin komolyan veszik a nyelveket, ha nem megy válassz mást, semmiről nem maradsz le
- ne parázd túl mert elég jól lehet bizonyos esetekben átjárni köztük, ha nagyon más az érdeklődésed
- mindenütt másfajta ember közeg van, szerintem ez is fontos. ég és föld egy ak szaktalálkozó és egy turizmus szaktalálkozó. gondold meg ezt is.
- vagy válassz jó intézményt és szakot (mármint neveset) vagy építs ismeretségeket ész nélkül. a kettő közül egyik kötelező a további boldoguláshoz.
-gazdmenen (ha pl vállalkozó akarsz lenni), marketingen, turizmuson fölösleges a mester, a többi esetben érdemes gondolkodni rajta mert az alapképzés... szemléletformáló csak. és akkor finom voltam :)
remélem tudtam segíteni, ha meg nem akkor valaki másnak aki ezt valamikor elolvassa.
Ja igen, előző vagyok. Mégegy. Hol lehet elhelyezkedni, még ennyit leírok.
- ak, gazdelemző : bankok, elemzőházak, egyetemek, közigazgatás, kutatóintézetek ...
- gazdmen: saját vállalkozás, vagy bármi ahol szerencséd van. ez elég általános, így ha pl kapcsolatépítésben jó vagy ezzel msszire juthatsz bármelyik cégnél. csak kevés spéci tudásod lesz...
- kermark: beszerzési osztály, logisztika, marketing osztály bármely cégnél
- nemzetközi gazdálkodás: bármely multinál, lényegében bármilyen pozicíóbam
- pénzügy-számv: könyvelőiroda, adótanácsadók...
-turizmus: szállodák, utazási irodák, de egyébként a marketingeseknél leírtak is igaz lehet (belegondolva ha valaki kellően széles látókörrel rendelkezik és túllép azon hogy csak turizmus akkor megérti, hogy miért hasonlít)
ennyi kb. sok sikert
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!