Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 23 évesen főiskola? (nappalin)...

23 évesen főiskola? (nappalin) És Budapesten hol?

Figyelt kérdés
Szeretnék főiskolára menni, de nem tudom, hogy mi az, ami igazán jó lenne nekem. A másik, hogy öregnek érzem magam a nappalihoz. De mivel még nem jártam fősulira, így az állami támogatás járna. A szüleim is támogatnak. De durván 27 lennék, mire elvégezném. És még akkor legyek pályakezdő? Nagyon tanácstalan vagyok. :(( Eddig okj-s képzésen voltam, hát, tudom, késő bánat, mindegy most már.
2009. dec. 7. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Most én mondjam meg neked, hogy mit tanulj? :D:D


Egyébként elkezdeni sosem késő, én 19 évesen kezdtem, de anyámnak is vannak ilyen szándékai lassan 50 évesen (szerintem nem lesz belőle semmi :D de egyéb tanfolyamokat mostanában kezdett el) és én mindenesetre támogatom őt benne (ja újra kéne érettségiznie pár dologból, ez sajnos csak a a jelentkezés után derült ki).


Nappalira csak akkor menj, ha biztos anyagi háttered van (bár hamar rá lehet jönni mire kell bejárni és mire nem..), egyébként nálunk 1x lehet váltani.


Amit még javaslok, hogy nagyon akard, mert sokszor a jobb képességűeket is próbára teszi, és akkor aki csak úgy ott van, azok végül nem is végzik el. :-( "Jobb" helyeken nagy a szórás (nálunk 300-ból 50-60 diplomázik le, első félévben 270-et húztak meg vmiből)


Ja és csak olyat tanulj, amire van PIACI igény, diplomás szobafestő ne legyél!


Sok sikert, soha nem késő! :-)

2009. dec. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ja az előzőhöz annyit tennék hozzá, hogy nálunk is vannak 27 évesek és láttam már dr. titulust is.


Szerintem menj nyugodtan, ha akarsz :-)


(előző voltam)

2009. dec. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem késő, orvosira járok és van 32 éves évfolyamtársam is, pedig az 6 éves. Ha van aki eltart, akkor nyugodtan vágj bele, de ha olyan szakra mész tudsz mellette dolgozni is. Plusz ha nem tudod mi érdekel gondolkodj, nem is biztos, hogy főiskolára kell menned ahhoz.
2009. dec. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia! én bkfre járok és van egy 23éves csoporttársam én most töltöttem a 21et,úgyhogy nem vagy elkésve.csak arra ne számíts h a mesterszakodat is finanszírozza az állam. az horrorisztikus öszeg.mert 3,5év az alapszak és a mesterszak ami ugye a diplomához kell a pluszba jön rá asszem 1,5-2év de ha jogra mész az alapból 8év. mert 5év ugye atanulás és 3évgyakorlat. Fontold meg a fősulit.Inkább menj FSZ-re vendéglátóipari szakmenedzser v idegen forgalmi szakmenedzser. ugyan az vonatkozik rájuk,ugyan úgy ülnek az előadáson a fősulisokkal,csak éppen nem kapnak diplomát és 2év alatt letudják és van egy felsőfokú végzettségük,amiben sokmindent kitanulnak!
2009. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nemzetközi gazdálkodáson gondolkodom, mesteri biztos nem lesz. :))
2009. dec. 29. 00:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!