Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli Gáspár Református...

Károli Gáspár Református Egyetem bölcsész kara milyen? Fontos szerepet játszik a vallás? Milyen a közösség?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jo. :) A vallas annyiban jatszik szerepet, hogy minden szakon kotelezo az Egyhazismeret tantargy, ami alapveto ismereteket ad, de egyebkent eleg egyszeru. Annyiban mas a KRE, hogy itt van lehetoseg a reformatus vallas gyakorlasara, szoval vannak bibliaorak, egyetemi lelkeszseg, kozos programok a gyuliseknek, de egyebkent nem kell megijedni, semmilyen kotelezettseg nincs ilyen teren. :)

A kozosseg szerintem szakfuggo, en magyar BA-n vagyok, itt eleg jo, bar alapvetoen az egesz btk-n mindig sok a program, foleg sport teren boseges a valasztek, mukodnek kulonbozo muhelyek is, de ez is szakfuggo. Rengeteg egyetemi buli van eleg sok helyszinen a varosban, szoval szerintem ha az ember szemfules es nem csak punnyadni jar be, akkor nagyon jol el lehet lenni. Ja, es a HÖK elso osztalyu. :)

2014. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Töriről tudsz mesélni?
2014. febr. 5. 11:59
 3/3 anonim válasza:

Én történelem szakon vagyok első éves. Nagyon elégedett vagyok mind a képzéssel, és magával az egyetemmel is. Mi 40-en vagyunk a szakunkon, tehát nem túl sokan, és pont ez benne a jó. A tanárok 1-2 leszámítva nagyon segítőkészek és barátságosak, valamint felkészültek.

A vallás tényleg annyiban játszik szerepet, hogy kötelező Egyházismeret tantárgy van, amit rögtön az első félévben felvehetsz. De semmire nem köteleznek, nem muszáj részt venned misén vagy bibliaórán. Én sem veszek részt ezeken, mert nem vagyok keresztény, és ez nem is téma.

Én nyugodt szívvel ajánlom neked a történelem szakot. A képzés igazán színvonalas, a légkör családias, és nem egy versenyistállóba kell nap mint nap bejárnod, mint mondjuk az ELTE-n. :)

2014. febr. 8. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!