Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » (ME) Anyagmérnöki szak?

(ME) Anyagmérnöki szak?

Figyelt kérdés

Február közepéig el kellene dönteni, hogy hova szeretnék menni továbbtanulni. Miskolcon néztem ezt a szakot, ami még érdekelne is, viszont elég gyenge vagyok matekból. Szerintetek gyenge matekkal is el lehet végezni? Érdemes egyáltalán így jelentkezni? Mi a véleményetek, tapasztalatotok magáról a szakról?

Sokat olvasgattam már róla (itt is), de leginkább csak általánosításokat találtam. Nagyon örülnék a személyes tapasztalatoknak, olyanoktól akik itt tanultak vagy tanulnak, de azért másoktól is szívesen várom a válaszokat.


2014. jan. 28. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Elsőéves vagyok itt, kérdezz nyugodtan :)

a matekra annyit, hogy összesen 2 félévig van és kész..meg lehet csinálni!!

2014. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

szia, én másodéves vagyok. :) Engem is kérdezhetsz nyugodtan. Nos, a matekról annyit, hogy nem vészes egyáltalán ha van egy kis szorgalmad, illetve konzultációra is van lehetőség a tanárral. A matek, mint ahogy már írták, 2 félév, megcsinálható, egy 2est bárki összehozhat szinte, DE! szükséged lesz rá később, így érdemes egy ilyen alapozós tárgyat nem nagyon félvállról venni, hiszen milyen mérnök lesz abból aki egy egyszerű deriválást vagy integrálást nem tud elvégezni? Későbbiekben előnyödre válik, ha nem nnulla kéémia és fizika tudással jössz. Tárgy függő, hogy a tanár mit ad le és mit nem,tehát alapvető dolgoktól kezdi, vagy úgy veszi, hogy te ezt már tudod( pedig nem így van :D) Általában van lehetőség konzultációra mindenből, és mint már mondtam, megtanulható minden szorgalommal és tanulással. Nem kell félni! Nálunk is vannak mindenféle emberek: olyanok, akik gimiből és akik szaksuliból jöttek,mégis bizonyos szinten elmosódnak a határok. Lehet, hogy egyik jobb az elméletből, a másik meg a gyakorlati tárgyakból.

Amúgy írj nyugodtan priviben is ha gondolod, Szívesen válaszolok a kérdéseidre, ha gondolod. :)

2014. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!