Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell tenni az e-felvételihez?

Mit kell tenni az e-felvételihez?

Figyelt kérdés

Üdv!


Szeretnék szakot váltani az egyetemen, és ez valószínűleg újrafelvételivel fog járni. Tudom, van átvételi lehetőség is, de ettől tekintsünk el, ez egyelőre bonyolult, miért nem megy. Mikor először jelentkeztem, papíralapon csináltam az egészet, most elektronikusan szeretném.


A felvis jelentkezési pontokat már egyszer átnéztem, és még át is fogom, de szeretném, ha valaki elmagyarázná, hogy működik a folyamat. Illetve mi az, amire nagyon figyeljek oda, nehogy érvénytelen legyen a felvételi.


Amit én eddig tudok, hogy online töltöd a mezőket, ügyfélkapun keresztül pedig hitelesíted a dokumentumokat.

Ehhez 3 kérdésem lenne:


1. Ügyfélkapu hogy működik?

2. Hitelesítésnél olvastam, hogy valahova be kell menned személyesen is igazolni magadat. Ehhez elég ha hozzátartozót küldök/e-mailbe beszkennelem a személyim, vagy tényleg ott kell lennem személyesen? (külföldön leszek pont a határidő végéig, ezért kérdezem)

3. Perkálni utalással, és 9000-t kell?


A többit rátok bízom, jöhetnek a - nem csak nekem - hasznos infók. :)



2014. jan. 26. 12:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapu: okmányirodában igényelsz egy azonosítót, hazamész, regisztrálsz és kész.


A személyes megjelenés csak a beiratkozásnál ajánlott (szeptember elején), de ott is megjelenhet hozzátartozó (meghatalmazással gondolom).


Utalni a megjelölt helyek számától függően kell, 1-2-nél reális a 9000 - de majd ott kiderül pontosan.

2014. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!