Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén májusban tehetek szinteme...

Idén májusban tehetek szintemelő érettségit?

Figyelt kérdés
2013 ősszel angol előrehozott érettségit tettem, de nem mentem el szóbelizni, mondván hogy óráktól akartam megszabadulni, és emelt szintem majd javítok. Lesz erre idén tavasszal lehetőség? Jövő ősszel esetleg? Mert akkor megcsinálom most tavasszal németből középszinten, hogy legyen érettségim egy nyelvből.
2014. jan. 24. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Zavaros dolgokat írsz. Ha nem mentél el szóbelizni, akkor nem tettél érettségit, mert megbuktál, tehát nincs is mit emelni.

Pontosan milyen tárgyból milyen szintű érettségiről rendelkezel törzslapkivonattal?

Hányadikos vagy és mikor van a rendes érettségid?

2014. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jövőre érettségizem rendesen, idei tanév szeptemberében tettem volna középszintű angol érettségit, de jobbat szerettem volna, így nem mentem el szóbelizni, mondván, majd emelten javítok.
2014. jan. 25. 15:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Tehát nem tettél semmilyen érettségit, csak próbáltál, és jelenleg egy elégtelennel rendelkezel.


Ennek alapján két lehetőséged van:

a) Javítóérettségire jelentkezel angolból (lehet közép- vagy emelt szinten is).

b) Másik nyelvet választasz.

2014. jan. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez rendben, azzal nem vagyok tisztában hogy akkor ezt már idén májusban nem tehetem meg, csak jövőre, amikor érettségizem a többi tantárgyból is.
2014. jan. 25. 19:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Így van.

[link]

2014. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Illetve másik nyelvből mehetsz hamarabb is, mert az még előrehozott...
2014. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!