Be tudnék jutni és bennmaradni egy mérnök informatikai szakon emelt szintű matek és fizika érettségi nélkül?
Nem lehetetlen, de nem lesz egyszerű.
De mivel nem tudjuk, hogy hogy állsz matekkal és hogy mennyire vagy hajlamos tanulni, ezért pontosat nem nagyon tudunk mondani.
Ha még van időd és lehetőséget, akkor szerintem a mateknak állj neki, tornázd fel magadat a lehető legmagasabb szintre egyetemen előtt.
Igazából mindent elmondanak analízisból és lineáris algebrából is, amit tudni kell. Kb. alapvető algebrai fogalmakkal kell csak tisztában lenni, meg 2D analitikus geometriai fogalmakkal (kör és egyenes már elég is).
Csak ha eleve nem vagy gyakorlot, akkor annyival nehezebb lesz. De biztos nem lehetetlen vagy embertelen.
Nem feltétlenül az a lényeg, hogy emeltet tegyél csak hogy ne egyből a mélyvízbe kerüljél.
Ugyebár én még csak most vagyok féléves, tehát csak a bevezető fizikáról tudok beszélni, Fizika 1i-hez még nem volt szerencsém. De ők is tisztában vannak vele, hogy a legtöbb ember, aki idejön nagyon nincs szinten fizikából, tehát szerintem nem lesz túl nehéz (én is elég gyenge fizika tudással jöttem ide, meg alapból sem vagyok túl jó fiizkából, de a bevfiz simán teljesíthető volt).
Továbbra jövő évtől kezdve már csak Bevezetés a Fizikába és Fizika tárgyak lesznek első és második félévben. (Eddig ugye volt egy választható bevezető tárgy, és két fizika és egy félév elektronika). Persze ezek csak névleges változások eddig, de szerintem ez pont a fizika abszolválásának egyszerűsítésére lett kitalálva.
Szerintem a fizikát lehet majd teljesíteni, általában nem ezen csúsznak a hallgatók szerény véleményem szerint.
Nem az a lényeg, hogy milyen érettségivel jössz, hanem hogy milyen tudás van mögötte és mennyi energiát vagy hajlandó belefeccölni. BME-ről tudok beszélni, mivel oda járok. Fizika érettségim nekem sem volt. Van bevezető fizika nevű tárgy, arra jártam, ott a gimis dolgokat ismételtük át. Ez nekem sokat segített, nem volt kötelező tárgy. Most azonban úgy tudom, hogy szeptembertől az lesz. A tematikáját viszont nem tudom.
Matekból az integrálást, deriválást nem árt tudni, hogy ne teljesen nulláról indulj, de igazából az se vészes, ha folyamatosan tanulsz.
Trigonometrikus függvények, vektorok, egyenletrendszerek, analitikus geometria, exp és log függvények, valszám alapok, elemi függvények kezelése.
Matematikát nagyon nem érnek rá újrakezdeni, az alapok, miket iskolában megtanulsz kellenek csak ezek (ha nem olyan helyre jársz) tényleg csak nagyon az alapok.
De igazából mondjuk geometrián kívűl nem nagyon tudok olyat mondani, amit matekból tanultam és nem kéne valamilyen szinten egyetemen.
Ennek egy része újra előjön, de a fentiek közül pl. semmit nem vettünk át.
Az emelt szintű rész pedig olyan, hogy ha már tudod, akkor jó, de azt tényleg átveszik egyetemen (bár inkább kényszerből, mert különben túl sokan buknának)
Nos, én a Pázmányon tanítottam matekot 8 éven át, és két félévben fizikát is.
Nagyon nem ajánlom, hogy emelt szint nélkül próbálkozzál. Még ha be is jutsz, kínszenvedés lesz bent maradni. Bár az utóbbi években kénytelenek voltunk/voltak csökkenteni a színvonalat, mert a bekerülő diákok átlagtudása észrevehetően romlott, a Pázmánynak kifejezett célja az, hogy a mérnökeinek minél magasabb szinten tanítsa meg a matekot. Ez már nem gimnázium, itt tanulni kell, többet, bonyolultabbat, szisztematikusabban. Nehezebbek a fogalmak, és jobban kijön az, hogy ha valamit nem értesz, akkor a később rá épülő anyagot sem fogod.
Az első félévekben a lineáris algebra és az analízis szokta megtizedelni a társaságot, erre kellene ráfeküdnöd. És ez nyilván akkor is agy lesz, ha nem ide, hanem mondjuk a BME-re mész.
Szóval én erősen ajánlanék egy emelt szintű érettségit. Minek menne mérnöknek az, aki a szakmájának a lényegét akarná elsumákolni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!