Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolákon hogyan működik a...

Főiskolákon hogyan működik a levelezős oktatás?

Figyelt kérdés
olyan írjon aki így végzett vagy épp csinálja és minden érdekel. előre is köszönöm:)

2014. jan. 8. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem havonta egy összevonás van, ami általában 4 nap, de nem igazán szoktam bejárni csak arra, ahol tudom, h a tanár utána néz a dolgoknak.

Szal olyan 1-2 nap, ez is csak szeptembertől-novemberig meg februártól áprilisig.

Már csak azért is, mert sok értelmét nem látom, h beüljek 4 óra hosszára egy olyan előadásra, ahol a tanár ott helyben akarja leadni a féléves anyagot.

Többet ér, ha van egy tavalyiak által bejáratott email címed, amin minden jegyzet meg stb fent van.

Még puskák is:D

2014. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

mindenhol másképp.

Az első helyen, ahova jártam, kéthetente péntek-szombat.

A másodikon összevissza, hónap elején két nap, közepén egy, máskor 4 nap egyben...

A mostanin meg havonta egy teljes hét...

2014. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és zh-k meg vizsgák?
2014. jan. 8. 10:53
 4/7 anonim ***** válasza:
nekünk félév közben nem volt zh (Szhely, Tanítóképző; Bárczi gyp), A SOTE-n (eü főiskola) egy tanár íratott eddig a másfél év alatt. Vizsgaidőszak ugyanakkor, mint a nappaliskonak.
2014. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én MA-ra járok gazdasági szakon, idén végzek, de van rálátásom a BA-ra is, mert kellett pótlós tárgyakat is csinálnunk.


Nekünk félévente 7 alkalommal van egy-egy péntek-szombat, amikor órák vannak, ami nagyjából azt jelenti, hogy szorgalmi időszakban 2 hetente, de néha vannak benne szakadások. Bent lenni elvileg nem kötelező. Ugyanakkor vannak tárgyak, amelyeknél van olyan követelmény, amit órán lehet teljesíteni, igaz ha valaki nem tud bent lenni, megbeszélheti az oktatóval.


A számonkérés úgy néz ki, hogy a tárgyak egy részénél van az utolsó alkalommal egy írásbeli vizsga, ami ha nem sikerül vagy nem úgy sikerül, ahogy szeretted volna, akkor vizsgaidőszakban pótolható, egyébként nem kell vizsgaidőszakban már vizsgázni. Más tárgyaknál eleve vizsgaidőszakban van a vizsga. Ezen kívül nem minden tárgyból, de sokból akad egyéb is, pl. beadandó, de van olyan tárgy, ahol órán kellett kisebb csoportokban esettanulmányt csinálni, ezek általában az osztályozásban valamennyi százalékot tesznek ki, a másik része a vizsga. Akadt olyan tárgy is, ahol beadandóval megajánlott jegyet lehetett szerezni.


Az alapszakosoknak kicsit más a rendszer, nekik szinte minden szombaton vannak óráik a szorgalmi időszakban, de pénteken soha. Félév közben nincs ilyen esettanulmányosdi, beadandósdi nekik, viszont mindenből a vizsgaidőszakban vizsgáznak.


Szóbeli vizsga viszont senkinek sem létezik levelezőn ezen a karon.


Egyébként meg a nappali és a levelező ég és föld nehézségben, az MA levelező pedig még egy nagyságrenddel könnyebb a BA levelezőnél (a pótló tárgyakra még tanulnom is kellett, az MA tárgyakra eddig nem igazán...). Jó, az én összehasonlítási alapom nem ilyen egyszerű, mert infós nappali alapszakon végeztem, ez meg gazdasági. A lényeg, hogy itt szándékosan dolgozni a bukásért, mert ha nem csinálsz semmit, kis túlzással akkor is meglesz minden, míg anno nappalin volt tárgyam ami negyedszerre lett meg, és vért izzadtam, hogy átcsússzak.

2014. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
huh:d hát ez nem valami bíztató:D
2014. jan. 8. 17:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi nem biztató?


Egyébként felvi.hu-n oda van írva láblécben, hogy mi a tanítás rendje, részletesebben pedig rá kell keresni az előzőek órarendjére. Én például azért nem jelentkeztem egy másik város egy bizonyos levelező szakjára, mert nem felelt meg nekem.


Egyébként létezik távoktatás is.

2014. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!