Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit takarnak a következő...

Mit takarnak a következő szakok: Sportkommunikátor, Anglisztika, Nemzetközi tanulmányok?

Figyelt kérdés
Úgy értem: Mit tanulnak,mennyit kell rá tanulni és mit lehet vele kezdeni,miután elvégeztem.

2014. jan. 6. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Anglisztika:


Ezen belül egyes helyeken van amerikanisztika, de egyébként angol nyelv, történelem, irodalom, nyelvtörténet, nyelvészet.

Lehetsz vele tolmács, fordító, más mesterszakokról nem tudok. :)

2014. jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez nem valami sok...:/ Ráadásul,ha jól értem,az alapképzés önmagában nem is elég ?
2014. jan. 6. 20:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Háááát..... beleválasztottál :D


Sportkommunikátor: nyilván mint a neve mutatja, sporkommunikátornak tanulsz, ezen nincs mit túlmagyarázni. Viszont kapcsolatok nélkül kb. esélyed sincs.


Anglisztika: ezt elmondták, itt az angol nyelvvel foglalkozol, aminek önmagában ma már nincs nagy értéke, mert egyre többen beszélnek magas fokon angolul.


Nemzetközi tanulmányok: ezzel is az a baj, hogy amolyan "nesze semmi, fogd meg jól" szak, elvileg diplomáciát és országok közötti jogot meg gazdaságot tanulsz, viszont ehhez szintén nagyon erős kapcsolatok kellenek.


De van egy nemzetközi gazdálkodás nevű szak, arra érdemesebb menni, mert az legalább közgazdasági diplomát ad és még keresett is. Viszont oda kell a matek és minimum két nyelv.

2014. jan. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! diszkalkuliás vagyok így ez utóbbi szóba se jöhet :D
2014. jan. 7. 17:56
 5/5 anonim ***** válasza:
nemzetközi tanulmányok semmit nem ér, mintha el se végezted volna
2014. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!