Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet olyat, hogy felveszem...

Lehet olyat, hogy felveszem az MSc tárgyakat úgy, hogy nem fejeztem be a BSc- t?

Figyelt kérdés
3 tárgyam hiányzik a diplomához és erre az egymásra épülés miatt van 1 évem, nem szeretném vesztegetni az időt. Szeretnék a mesterből is időt spórolni.
2013. dec. 26. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik Msc-s kötelező tárgy előkövetelménye a Bsc megléte.
2013. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy gazdasági szakokról van szó. Egy ismerősöm így csinálja de ő mérnökin van.
2013. dec. 26. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:

én is vettem fel MSC tárgyat a BSC utolsó félévében, szerintem szabadon választható tárgyként fel lehet venni belőlük nálatok is (még ha nem is mindet, de néhányat biztos). MSC felvételi után meg kreditelismerési kérvénnyel elfogadtatod őket, és így olyan, mintha MSC alatt csináltad volna.


Amire még figyelni kell, hogy ne lépd túl a maximális kreditszámot (nálunk a tanterv szerinti 210 kredit + 10%, tehát maximum 231 kredit lehet bsc képzésben, bár van erre is kérvény, hogy ezt túlléphesd)


tanulmányi ügyintéződ is tud segíteni ilyen kérdésekben.

2013. dec. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm szépen a választ! Én úgy tudom, hogy 10 % túllépés arra vonatkozik, hogy ha valaki államin van, akkor +10 %- ot (~21 kreditet) még ingyen teljesíthet, afelett kell fizetni kreditenként megszabott összeget. Tehát túllépheted, mindegy mennyivel. Én költségtérítéses vagyok, elvileg ez rám nem vonatkozik. Én úgy gondoltam ezt, mint az ismerősöm, tehát egész félévekkel szeretném rövidíteni az MSc- t, mert soat csúsztam BSc- n. Neki megengedték, de nem tudom egy GTK- n engedik- e...
2013. dec. 28. 19:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legkorrektebb, ha bemész a TO-ra megkérdezni, ők tudják a tutit.
2013. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmit nem tudnak, csak küldözgetni jobbra-balra, már próbáltam... :(
2013. dec. 29. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!