Áramkörök tananyag?
A villamosmérnök képzés legnagyobb része az áramkörökről szól (a maradék pedig fizika és matek mindenféle cifra nevekkel illetve). Az alapképzés ideje alatt megtanítják az alapokat. Viszont, mint az egyik leggyorsabban fejlődő szakma a világon, így olyan horribilis tudásanyagot kellene megtanulni, hogy az a 3-4 év nem is olyan sok (a legtöbbnek nem is elegendő). Aki érti, annak kényelmes a tempó. Aki nem, annak gyors. A kreditszám nem mond semmit. Nekünk csupa 3-4 kredites szakmai óráink voltak (meg a 2 kredites töltelékek). 5 kredites volt a legértékesebb tárgyunk. Eközben a BTK-s ismerőseimnél nem volt ritka a 6-7 kredites tárgy sem.
Az alapképzés ideje alatt megtanuljátok az elektronika alapjait, úgy hogy tudtok már tervezni elektronikus eszközöket. Első év általában alapozó. Fizika, matek és villamosságtan minden mennyiségben. Valódi szakmai órák csak a második évtől vannak. Konkrét tanterveket pedig az általad kinézett egyetem honlapján kereshetsz. Abban részletezik, hogy mit és mennyit tanítanak a szakon, az adott intézményben.
Köszi a választ!
Én tényleg konkrétan kérdeztem, szóval akkor megpróbálom másképp megfogalmazni.
Hány órán keresztül foglalkoztatok a következőkkel:
AC áramkörök
DC áramkörök
lineáris áramköri elemek
nemlineáris áramköri elemek
azon belül: dióda, tranzisztor
Kb. hány óra után jutottatok el pl. a Mosfet tranzisztorokig, és arra hány órát szántatok.
Ó, értem, köszi!
(Egyébként nem gyors, mármint nálunk gyorsabb. Mi mindezt egy félévben (amúgy 13 hét, nem tudom, nálatok más-e, vagy miért írtál 15-öt), egyetlen tárgy keretében szintén heti 90 perc előadás, 90 perc gyakorlat alatt végeztük ki.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!