Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika, majd pedig...

Anglisztika, majd pedig tolmacs vagy tanar?

Figyelt kérdés
Palyavalasztas elott allok,es sokat gondolkoztam azon, hogy milyen intezmenyt,kart jeloljek be. Anglisztikara gondoltam. Mindig is erdekelt az angol nyelv. Milyen elhelyezkedesi lehetosegek vannak anglisztika utan? Anyagi szempont?

2013. dec. 20. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha tanár szeretnél lenni, tavaly óta sajnos már nem ezt az utat kell bejárnod. A tanárképzés osztatlan lett, így eleve tanárnak kell jelentkezned, nem pedig nyelvszakra. Ezt vedd figyelembe - emiatt is fontos, hogy minél előbb eldöntsd, melyik irányba szeretnél menni, mivel nem elég az anglisztika elvégzése alatt kitalálnod, felvételinél eleve úgy kell jelentkezned.


Egyébként a tolmácskodás csak úgy éri meg, ha az angol mellé egy kevésbé mindennapi nyelvet is elsajátítasz :)

2013. dec. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Talán több a lehetőséged egy tanári diplomával. Tanítani ugyanis már csak ezzel lehet; a legtöbb nyelviskola, pályázati tanfolyamokon is követelmény. Amennyire én tudom, tolmácskodni simán lehet tanári diplomával (illetve el lehet vele cégeknél is helyezkedni, ha az angol nyelv ismerete lényeges).
2013. dec. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!