Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolában tanultok...

Középiskolában tanultok programozni meg honlapot szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor Turbo Pascal vagy Free Pascal és HTML? Köszi!

2013. dec. 19. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Most nem tudom, hogy felmérést akar végezni, mert érdekel az eloszlás vagy saját jövőd szempontjából akarsz valamit levonni ebből, de azért megjegyzem, hogy ez totálisan iskola ÉS tanár függő.


Én tanultam pascalban előszőr, majd a másik tanárral fakton tanultam C#-ban és pár órát HTML-ztünk is bár az kb. arról szólt, hogy itt van ez az oldal a parancsokkal, na tanuld meg használni.

2013. dec. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Német_Tibor válasza:
Programozást mi is Turba Pascalban nyomtuk. A honlapkészítés meg ki szokott merülni annyiban, hogy elmagyarázzák, hogy lehet table-el honlapot készíteni, ami már ezer éve is gáz megoldás volt:(
2013. dec. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi turbo pascaloztunk. Meg többen önszorgalomból HTML-t tanulgattunk.
2013. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én hatosztályos matematika-informatika szakra jöttem el.

7-8. osztályban C++-t tanultunk programozásként, de csak alapokat, nem erőltették túl a tanítását. 9.-től választani kellett szakot, én a matematikára mentem el. Azóta csak alkalmazói dolgokat veszünk, viszont az infósok már tanultak idén HTML-t. Én itthon tanultam magamtól HTML-t és CSS-t, és hát meg kell hogy mondjam, eléggé lejárt, ósdi módszereket vettek, még én is többet/jobban tudok.

Közben járok programozási szakkörre is, szintén C++, és sokkal többet tanulunk, mint régen egész osztályos szinten. Itt csak azok vannak, akiket érdekel is, és hiába tartja ugyanaz a tanár, mint aki rendes infó órán is tanít, mérföldekkel jobb a színvonal.

Tehát, ha tényleg szeretnél középiskola alatt programozni és honlapot szerkeszteni, akkor azt nem érdemes csak az órai anyagra alapozni, hanem járj külön foglalkozásokra és nézz utána te is otthon magadtól.

2013. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!