Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen kemény a Semmelweisson...

Milyen kemény a Semmelweisson a dietetikus szak?

Figyelt kérdés
Érdeklődni szeretnék, az SE dietetikus karáról mivel én is dietetikusnak szeretnék továbbtanulni,de mennyire nyomós egy év,milyen sűrűn vannak zh-k,tehát ha valaki tudna részletesebb tájékoztatást adni azt megköszönném.

#Semmelweis #dietetikus #egyetemi dieteika
2013. dec. 17. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

én ugyan gyógytornásznak tanulok ott, de az első 2 évben 1-2 kivétellel ugyanazok a tárgyaink vannak. a gyógytonászoknak nagyon kemény anatómiát nyomatnak, a dieteseknek fele ennyire sem nehéz.

van még alkalmazott biológia, aminek a fele sejtbiológia meg talán biokémia, szerintem az emelt biosztól kicsit nehezebb szinten és a másik fele szövettan. szerintem ez a 2 tárgy a legnehezebb. A latin nem nehéz csak tanulni kell. Van még pszichonk, orvosi műszeres előadás, gazdaság, 2 féle info, közegészségtan, népegészségtan, munka és tűzvédelem, meg ilyen kamu tárgyak.

nem vagyok benne biztos, de most jutott eszembe, hogy lehet, hogy nektek a biosz helyett kémiátok van. nagyjából ennyi. a zh időszak szerintem húzós volt, bár én sokat is tanultam, ez a vizsgaidőszak meg igazából halál. ezekre a kamutárgyakra, amik javarészt 1 vagy 0 kreditet érnek, olyan vizsgákat állítanak össze, hogy csak néztünk.

Az a nem mindegy, hogy szeretnél-e ösztöndíjat, mert akkor tényleg kemény, ha nem, akkor szerintem kevés tanulással meg jó helyre üléssel el lehet lébecolni 2-essel vagy 3-massal.

2014. jan. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az előző vagyok, az még eszembe jutott, hogy vannak akik mondják, hogy annyival, hogy átnézik a diákat, meg pár órát tanulnak és nem buknak meg. szóval ezek bíztatóak:D
2014. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is odajárok, csak más szakirányra. Annyit fűznék hozzá az előzőhöz, hogy nagyon számít ki a tanárod. Ha jó tanárt fogsz ki, akkor könnyen lehet jó átlagot produkálni. Az anatómia mindenki számára nehéz. Csak mindegyik szaknál más a prioritás. Előttem felelt egy dietes anat vizsgán és kőkeményen kikérdezte a gasztrointesztinális rendszert a tanár (talán vékony-, vagy vastagbél volt a tétel).
2014. ápr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Ú az első hozzászóló nem igazán kedvelheti a dieteseket! :D Én odajárok, a legjobb barátnőm pedig gyógytornára összehasonlítva a két anatómiát nem mondanám hogy fele olyan nehéz. Az első félévben valóban nehezebb a gyógytornászoké, de a másodikban én a dietest mondanám nehezebbnek. Kémia oda-vissza, zh-k nem olyan sűrűn két zh-hullám van egy félévben, a vizsgaidőszak viszont kemény mert a sok tárgy miatt nehéz jól beosztani az idődet. A legnehezebb tárgyak talán az anatómia, élettan, biokémia, kolloidika... Ha ezzel szeretnél foglalkozni, mindenképp az SE-t ajánlom, sokat nyom a latba! :)
2015. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!