Az ELTE valóban nem nyújt akkora tudást, olyan lehetőségeket, mint például a Szegedi Tudományegyetem? Tényleg csak egy "név"?
Tisztázzuk, hogy az ELTE-t még csak belülről sem láttam soha, tizenegyedikes vagyok, és sajnos túlságosan is befolyásolható továbbtanulás szempontjából. Azt tudom, hogy mit, de hogy hol... Szögezzük le azt is, hogy csak a BTK-ról van szó (ezen belül is a franciáról).
Belső emberektől hallottam viszont, hogy az ELTE mégsem annyira nagy szám, sőt, sokkal kevesebbet tud adni a diákoknak, és sokkal kevesebb eredményt tudnak felmutatni végül(mármint a diákok), mint például a SZTE. Ez tényleg igaz volna? Az ELTE csak egy név? Mitől lesz rosszabb egyik egyetem a másiknál? Szerintetek jobb befektetés volna Szegeden kamatoztatni a megszerzett tudást, mint Budapesten?
Olyan hozzászólásokat várok, akik jártak/járnak a kérdésben említett helyre, tanácsot szeretnék kapni, nem elindítani semmiféle versengést a két egyetem között!
Előre is hálásan köszönöm!
Az ELTE-re olyan emberek járnak, akik totál komolyan megkérdezik hogy melyik hónap jön a május után, hogy csak egy példát említsek.
És sajnos nem viccelek.
Nem is értem, hogy lett ekkora hírneve.
Én az ELTE-re járok, a BTK-ra, de nem franciára.
Sajnos néha én is úgy érzem, hogy csak a név tartja fenn. Már háromezerszer hallottam, hogy az ország vezető egyetemének vezető kara... de őszintén? Nem érzem így.
Vannak lehetőségek, meg kell keresni, találni őket.
És mióta a felsőoktatás tömegesedett, bekerülnek még ide is, nos... akik kevésbé valók egy egyetemre.
Ha van konkrét kérdésed, írj nyugodtan, ha tudok, segítek!
ÉS! Ne befolyásoljon senki! Te dönts, a saját érveid alapján! (tapasztalat.)
Én SZTE BTK-s vagyok, igaz, nem francia szakra járok, de van 1-2 olyan tanárom, akik a francia tanszéken is tanítanak. Hát, van követelmény rendesen, de itt is át lehet bukdácsolni, ha valaki egy kicsit is törekszik arra, hogy átmenjen. Viszont én nagyon szeretem, hogy a szomszédban van az egyetemi könyvtár, és majdnem minden sétatávolság, a tömegközlekedés is nagyon jó.
Arról, hogy az ELTE csak egy név, nem tudok nyilatkozni. Elég jó név, hisz az SZTE mellett az is fent van a nemzetközi rangsorban. Hogy mi alapján rangsorolják az egyetemeket... Általánosságban véve az számít, hogy az egyetemen milyen mértékű kutatómunka folyik. A Shanghai rangsorba beleszámítanak pl. a Nóbel-díjasok is, s az SZTE-nek ott van Szent-Györgyi, ami hiába egy 1937-es díj, nagyon sokáig beleszámították - nem tudom, hogy most ezzel mi a helyzet. De pl. a jelenlegi rektor, Dr. Szabó Gábor, fizikus, többek közt a lézerkutatás a profilja, amivel kapcsolatban elég komoly kutatómunka folyik Szegeden. De ezt a TTIK-s "kollégák" biztos jobban tudják, csak erről többet hall az ember, mint a BTK-s projektekről. A lényeg, hogy tudományos értelemben az SZTE egy nagyon aktív egyetem, ezért jobb a megítélése. De azért az ELTE se panaszkodhat!
Nem is reméltem, hogy ilyen sok hasznos válasz érkezik, de nagyon köszönöm, rengeteget segítetek!
Szegedben tényleg nagyon vonzó az a könyvtár, és persze, hogy barátságos a létszám is, így az egyénre több figyelem jut. Akik azt írták, hogy teljesíthetők a követelmények, vajon tisztában vannak-e, hogy nekik van rendkívül jó fejük, és könnyen tanulják, vagy a színvonal alacsony.
Én hétfőn jártam szegedi nyílt napon, és nagyon kellemes volt, jó benyomást tett rám, viszont mindig is úgy gondoltam, hogy ELTE-n fogok tanulni. Éppen ezért furcsa hallani ezeket a kommenteket. Kaptam "gondolkodnivalót", de még szívesen várom több megjegyzést is. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!