Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nem hülyeség az...

Szerintetek nem hülyeség az hogy jegyeket kapunk?

Figyelt kérdés
Úgy értem, miben más egy alsó ponthatáros ötös és egy felső ponthatáros négyes? Nem lenne egyszerűbb és igazságosabb százalékkal osztályozni egy dogát? Csak elgondolkodtam.
2013. dec. 9. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is gondolkodtam, és ha tanár leszek, bizony így fogom a félévi/év végi jegyeket számolni!
2013. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is tetszene. Vagy lehetne köztes megoldásként 10-es skálán való osztályzás.
2013. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Még az 5 jegy is felesleges, csak lenne 1 megfelelt és 1 nem felelt meg kategória.
2013. dec. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, abban nem lenne motiváció. Az a minimális százaléka a diákoknak, akik motiválva vannak a tanulásban, számukra egy fontos dolog, hogy elismerjék a sikerüket. Ha ugyanolyan értékelést kap a szorgalmas Pistike, mint az éppen csak megfelelt Gazsika, akkor miért törje magát a tanulásban. Azért van szükség a részletesebben minősítő értékelési rendszerre, hogy az valamilyen szinten képes legyen jutalmazni a diákok tanulási törekvéseit, kifejezzen egy elismerési szintet.

Meg, hogy meg lehessen különböztetni a diákokat a teljesítményük szerint. Hogy nem a Gazsikát vegyék föl egyetemre és Pistikét küldjék el lapátolni, csak azért mert mindkettő "megfelelt" értékelést kapott és Pistike hátrébb van a névsorban...

És tényleg a százalék lenne a legigazságosabb osztályozási forma. Nem véletlen, hogy az érettséginél alkalmazzák is, bár nem kizárólagosan.

2013. dec. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A MI ISKOLÁNKBAN %-OS ALAPON SZÁMÍTANAK JEGYEKET
2013. dec. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De gondolom ugyanúgy jegyet kaptok, és nem a százalékot írják a naplóba. És amint átváltják a százalékot jeggyé, elvész a különbség a 89%-os négyes és a 75%-os négyes között. És ez a baj. Az kellene, hogy a százalékos érték kerüljön be a naplóba. Így aki mindig csak kicsivel marad le a jobb jegyről, nem kerül egy kalap alá azzal, aki mindig éppen csak megüti azt a jegyet. Jegyre váltáskor az eredményed automatikusan az adott jegy minimumára redukálódik.
2013. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!