Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Készülés központi felvételire?

Készülés központi felvételire?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy még több mint egy hónap van hátra, de kissé aggaszt a dolog. Nem járok semmilyen előkészítőre ( nem fér bele az időmbe) és tulajdonképpen fogalmam sincs milyen típusú feladatok vannak, mit kéne tudnom egy jó felvételihez. Ellenben mások teljesen rajta vannak a témán, a tanárok meg mindenkit beijesztenek, hogy ilyen meg olyan magasak a ponthatárok, nem tudunk semmit, nem vesznek fel sehova..stb. Tehát a lényeg az, hogy félek, én is majd elcseszem, főleg így, hogy abszolút nem foglalkozok vele semmit, egyedül a hozott pontokban bízok. :C
2013. dec. 8. 16:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és nem tudom elhinni, hogy egy fogalmazásra 15 perc van.
2013. dec. 8. 16:51
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ezeket végigcsinálod, ami nem megy, azt gyakorlod...ennyi.

Nem tudom, mikor lesz a felvételi, mert gimis vagyok, de ezt tuti belefér.

Sok sikert!

2013. dec. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kezdésként gyakorold végig az összes felvételit, és beszéld meg a tanároddal azokat amik nem mentek.
2013. dec. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia, hát szinte mindenkinek van valami dolga, be van táblázva de muszály időt szakítanod rá. Én az alvásidőmet csökkentettem . Állandóan központikat írunk amik tavaly voltak, gyakorolunk külön feladattipusokat és magántanárhoz járunk.Ilyen nincs hogy nincsen rá időd! És sajnos én a 3,1-es átlagommal matekból (a többi jobb) nem számíthatok nagyon a hozott pontokban. Gyakorolni,gyakorolni,gyakorolni!
2013. dec. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Aha, köszönöm mindenkinek. :) Az előkészítőt tényleg nem tudom megoldani,mondjuk nem is baj, többen azt mondják, hogy nem is azzal foglalkoznak amivel kéne..Az alvásidőmet ennél tovább nem nagyon szeretném csökkenteni, nem akarok azért túlzottan rástresszelni az egészre, mert az is a rovására menne.A legjobb tényleg az, ha kitöltögetem, gyakorlom a régebbieket.
2013. dec. 9. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Szünetben minden nap csinálj meg egy feladatsort. Én is félek, bár járok előkészítőre, rengeteget gyakorlok, ismételek hozzá...

Esetleg nézd át a felsős matek és magyar tankönyveidet, füzeteidet.

Minden nap egy 3 órát szánj rá, akkor nem lesz baj. Oké, oké... szünet meg minden... de ha az 'álomiskolád' múlik rajta, akkor nem is akkora áldozat...:)

2013. dec. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, mint a többiek. Töltsd ki az előző évek feladatait, nézd át a tehetséggondozós felvételik és a pótfelvételik feladatsorait is, azok sokkal keményebbek. A megoldókulcsok mind megtalálhatóak a neten. Ha valami problémád akad, kérj segítséget valakitől az osztályból vagy tanáraidtól. Szerintem ez így elég alapos felkészülés. Amúgy az összesben kb. ugyanolyan típusú feladatok vannak, szóval az elején nehéz lesz, utána már egyre könnyebben fogod venni az akadályokat, és érezni fogod, ha már megy. Sok sikert. :)
2013. dec. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!